Duke Nukem Forever 2013

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Všichni víme, že Duke Nukem Forever příliš oslavován nebyl. Kritika hru přijala vlažně, část hráčů jí naprosto strhala, a další byli prostě rádi, že po nekonečných letech odkládání a předělávání vývoj konečně dospěl ke konci. Když už nic, tak vydání hry aspoň učinilo přítrž každoročním a samozřejmě neskutečně originálním aprílovým novinkám.

Já osobně jsem byl celý lačný si DNF zahrát, bohužel pravidelný zásek následující po 10 minutách hraní a vyžadující tvrdý restart mě dokonale odradil. Na originálku v poličce tak sedá prach.

dnf2013-bike

Duke Nukem Forever víceméně selhal na obou frontách: nešlo ani o dobrou moderní FPS akci, ani o klasickou řežbu ve stylu let devadesátých. A tu a tam si někdo povzdechl, že kdyby si hra ponechala více z původních trailerů (a samozřejmě vyšla o pár let dříve), nemuselo jít o takový propadák. Že to prostě tehdy vypadalo nějak víc sexy a kdyby to a kdyby tamto ...

Tušíte, kam mířím? Z věčného kdyby se přičiněním fanoušků stala nekompromisní realita! Duke Nukem Forever 2013 je Duke Nukem Forever takový, jaký měl původně být. Jako podklady posloužily upoutávky z let 1998 až 2001, jako engine starý dobrý BUILD vylepšený o možnosti moderního portu eduke32.

Výsledkem je mod obsahující pětici map, které mají ke skutečnému Duke Nukem Forever pravděpodobně mnohem blíže, než ona rychlokvaška, kterou nám předložil Gearbox. A nejde jen o mapy nebo textury, dočkáte se dokonce i nových monster! Instalace je jednoduchá - z oficiální stránky projektu stáhněte mod jako takový, rozbalte jej někam na disk a do adresáře nakopírujte soubor duke3d.grp z Atomic Edition. Dále spusťte a bavte se.

Hra se ze ze začátku rozjíždí trochu pomaleji, ale jakmile sednete na motorku, začno to mít to správné tempo, takže vydržte! ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Duke Nukem Forever 2013"

 • bildo napsal:

  Super, to jsem na to zvedavej.

 • bildo napsal:

  Tak jsem to zkusil. stahnu mod, pridam tam i ten soubor duke3d.grp.
  A po spusteni si sice muzu vybrat Forever, ale spusti mi to puvodniho Duka ? klasicky na strese, jak skoci pres ventilaci na ulici a jde do toho kina. co delam spatne ?

 • mchlumak napsal:

  Jasná volba, pokud bude celý víkend pršet. A to sem se docela těšil na slavnosti svobody v Plzni :)

 • Před více než rokem jsi tu psal příspěvek o demu na Duke Nukem Forever, kde ses úplně rozplýval. Stejně jako někteří další v komentářích. Až jsem vás podezříval, že je to celé součásít nějaké reklamní kampaně…
  Nějak mi uniká, jak se rodila tvoje cesta od bezbřehého uctívání po současné (téměř) zatracení.

  • Sledge (admin) napsal:

   Ano, to byla reakce na demo a bezbřehá starost z toho, že se Duke konečně vrací na monitory. Ale už v tom článku jsme poznamenal, že „ani smykem nelze na základě dema odhadnout kvality výsledné hry“ (https://www.high-voltage.cz/2011/duke-nukem-forever-demo/).

   To bylo ještě před pokusem o hraní plné verze a následnou smrští negativních recenzí. Osobně jsem si názor na DNF zatím udělat nemohl, protože se mi prostě pokaždý natvrdo hryzla.

   To, co uvádím v tomto článku, je tak nějak obecný názor na hru. A vyložené zatracení v tom necítím :)

  • Sledge (admin) napsal:

   Ještě dodatek: teď mi došlo, že od posledního pokusu o zahrání jsem měnil jak kompletní hardware, tak OS. Zkusim to znovu rozjet :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle