Duke Nukem

(Duke Nukem - všechny články)

EDuke pre DOS – EDuke16 is dead, long live EDuke32-DOS!

  • sepsal Srandista
  • Komentuj »
  • 223

Je tomu už skoro 7 rokov, čo tvorcovia vynikajúceho source portu Duke Nukem 3D, EDuke32 predstavili EDuke16, port EDuke32 pre DOS. Bohužiaľ k tomu došlo 1. apríla a ako už mnohý z Vás tušia, jednalo sa len o krutý žart od tvorcov portu. Lenže ako všetci dobre vieme, komunita (hlavne u hier s dostupným source kódom) je všehoschopná, a tak namiesto EDuke16 prichádza EDuke32-DOS. Tento port je 32-bitová DOS aplikácia skompilovaná pomocou DJGPP a rozhodne teda nečakajte, že by ste… celý článek »

Vyšla Ion Fury – nová hra na Build engine

Áno, je to tak. Po 19 rokoch od vydania (vskutoku otrasnej) World War II GI tu máme fungl novú hru, ktorá stavia na legendárnom Build engine, ktorý poháňal legendy ako Duke Nukem 3D, Shadow Warrior a Blood. Možno si túto hru pamätáte ešte ako Ion Maiden, bohužiaľ skrz žalobu zo strany jednej nemenovanej heavy metalovej kapely pristúpili tvorcovia pred pár týždňami ku zmene názvu hry. To už ale nie je dôležité, dnes tu máme totiž túto novú FPS of 3D… celý článek »

Serious Duke 3D, Duke v hávu Sama

Vezměte první epizodu legendární FPS akce Duke Nukem 3D, smíchejte jí s materiály z dalších Duke her a za stálého kódování vlejte do enginu hry Serious Sam 3. Výsledek? Duke Nukem Forever, který nikdy nebyl… …ovšem teď je, jen není forever, ale serious. Serious Duke 3D je remake / remaster / reimagining, prostě kompletní předělávka dávné klasiky do moderního enginu. Pro spuštění je bohužel nezbytné vlastnit hru Serious Sam 3 nainstalovanou skrz Serious Sam Fusion hub, což je legrace, která… celý článek »

RigelEngine, moderní engine pro Duke Nukem 2

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 346

Rigel Engine je od základu nově napsaná reimplementace enginu druhého dílu série s atomovým vévodou, hry Duke Nukem II. Projekt je zatím ve fázi vývoje, ale i v aktuální betě si můžete projet první (shareware) epizodu. Ostatní epizody se také dají načíst, ale ne vše funguje jak má. Pro spuštění budete samozřejmě potřebovat původní datové soubory. Ty si musíte někde upirátit, protože pokud je mi známo, v tuto chvíli se Duke dvojka v elektronické distribuci zakoupit nedá (býval spolu s… celý článek »

“Hail to the king, baby” Duke Nukem?

Hail to the king, baby! Dukových hlášek je skoro stejně jako testosteronu v Dukových žilách, záměrně vynechám ostatní verze a zde neuvedená pokračování. Od doby, co Apogee vydalo hru Duke Nukem, uběhlo už hodně času a proteklo moře piva. Mluvíme samozřejmě o původní první hře, která označení jedna v době vydání (1. červenec 1991) nenesla, prostě Duke Nukem. V této plošinovce se Duke vydává na tažení proti Dr. Protonovi, který chce ovládnout vesmír za pomocí Techbotů. Hráčovi se tu dostalo… celý článek »

Rozhovor s Jonem St. Johnem, hlasem Duke Nukem

Dlouho mne zajímal člověk, který namluvil samotného Duka. Rád bych se s Vámi podělil a přináším Vám překlad rozhovoru jenž v našich končinách nevyšel. Rozhovor byl veden v uvolněné atmosféře a tudíž nespisovnou angličtinou. Snažil jsem se, aby byl překlad odpovídající originálu. Hezké čtení. Autor rozhovoru: Charles Huang, NY Video Game Culture Examiner August 8, 2011 Z originálu přeložil: lucky devil Po shlédnutí jeho prezentace na kongresu ConnectiCon, se mi dostalo šance udělat rozhovor s Jonem St. Johnem, hlasem Duke… celý článek »

Duke Nukem Forever 2013

Všichni víme, že Duke Nukem Forever příliš oslavován nebyl. Kritika hru přijala vlažně, část hráčů jí naprosto strhala, a další byli prostě rádi, že po nekonečných letech odkládání a předělávání vývoj konečně dospěl ke konci. Když už nic, tak vydání hry aspoň učinilo přítrž každoročním a samozřejmě neskutečně originálním aprílovým novinkám. Já osobně jsem byl celý lačný si DNF zahrát, bohužel pravidelný zásek následující po 10 minutách hraní a vyžadující tvrdý restart mě dokonale odradil. Na originálku v poličce tak sedá prach. Duke… celý článek »

Duke Nukem 3D: Megaton Edition

Na Steamu se před několika hodinami objevila kompilace s názvem Duke Nukem 3D: Megaton Edition, která obsahuje epickou porci béčkové brutality, nálož tvrďáckých hlášek, stopové množství dobrého vkusu a lehký dotek moderních technologií. Počítejte se mnou: Duke Nukem 3D: Atomic Edition (Plutonium PAK) Duke Caribbean: Life’s a Beach Duke It Out in D.C. Duke: Nuclear Winter To vše v pohledném OpenGL kabátku ve vysokém rozlišení. Puristi v balíčku najdou i původní verzi hry spolu s nezbytným DOSBoxem. To vše za… celý článek »

Duke Nukem 3D zdarma na GOG, pecky od Bullfrogu ve slevě

Zanechte všeho a přihlašte se do svých GOG účtů! Duke Nukem 3D: Atomic Edition je nyní k dispozici zcela zdarma, stačí dvakrát třikrát kliknout myší. Akce platí do 14.12., neváhejte ani vteřinu, věc takto zásadního významu odkladu nesnese. Navíc se blíží konec světa, možná máte poslední šanci, jak odprásknout pár emzáků, na onom světě už vám raketomet do ruky nikdo nedá. (Nebo že by?) A pokud vám Atomový Vévoda na struny vkusu nebrnká, je tu ještě epická Bullfrog sleva obsahující… celý článek »

Duke Nukem Forever demo

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Po několika geologických érách a posunech litosférických desek jsem si konečně mohl zahrát ochutnávku hry Duke Nukem Forever (DNF)! Nekonečné díky Bludrovi za poskytnutí First Access Club kódu, ať jsou tvé půllitry vždy plné a náboje navěky ostré! Hned zkraje mi dovolte osvětlení mého lehce ambivalentního vstahu k 3D hrám. Žánr mám rád, a to tak, že velmi, ale nové 3D hry nijak nevyhledávám, nezajímají mě. Prostě jsem si navykl na Doom, Quake a Duke Nukem… celý článek »

6+1 nejnabouchanějších hrdinů ze starých her!

Vzhledem ke svalovému objemu běžné populace je mi záhadou, proč je hlavní hrdina v každém akčním filmu bedna, co se jí šprajcnou ramena ve dveřích pokaždé, když se pokusí projít čelem napřed. Nebyl by nám mnohem bližší nějaký pobledlý pupkáč s mastnými prořídlými vlasy a ledvinkou kolem pasu? Jen si představte úvodní scénu z filmu Commando, kdy Arnie rozvážně prochází krajinou s motorovou pilou v ruce a kládou na rameni. A dosaďte si místo několikanásobného držitele titulu Mr. Olympia někoho… celý článek »

BUILD včera, dnes a zítra – Duke Nukem 3D a Shadow Warrior

Staré hry na BUILDu mají takové zvláštní, komiksově-papundeklové kouzlo. Kde se tehdejší protivník Quake chlubí precizním enginem jakosti broušeného diamantu, tam BUILD sází na jednoduché kulisy připomínající toliko sádrokarton a dřevotřísku. Všudypřítomné a dojem z 3D prostoru kazící 2D sprity dojem lacinosti ještě umocňují. Přesto, a nebo možná právě proto, jsou na BUILDu založeny tři výjimečné a originální 3D akce – Dukem Nukem 3D, Blood a Shadow Warrior. Stačí mít zmáknutou jedinou hru z této svaté trojice a do zbylých… celý článek »

Jaký je váš vztah k Duke Nukem: Forever?

Nerad bych to zakřiknul a nerad bych se mýlil, ale vypadá to, že po více než dekádě vývoje se konečně Duke Nukem: Forever blíží k dokončení. Ponechme stranou spekulace nad kvalitou hry, která je z hromady polohotových částí látána chlapci (a dívkami?) z Gearbox Software. Spíš by mě zajímalo, jaký je váš vztah ke hře, která byla skoro hotova – předělána – zrušena – obnovena – skoro hotova – předělána atd.  To vše v cca dvou- až tříletých cyklech. Yippie… celý článek »

Hele, šéfe, nemáš drobný?

Vzhledem k faktu, že jde o firmu v podstatě mrtvou, je kolem 3D Realms až nezdravě živo. Chvíli to vypadalo, že se konečně zdekují a přestanou každý druhý rok otravovat s Duke Nukem Forever. Chyba lávky. Nezdekovali se, čelí žalobě a teď se ještě po vzoru Lary Croft vrhli na vykrádání hrobů. O co jde? Na fóru 3D Realms se objevila informace, že do online obchodu budou v nejbližší době přidány zremastrované staré tituly. Jak zremastrované, ptáte se? Jednoduše dodávané… celý článek »

“Why I’m So Great”, written by Duke Nukem

Studio 3D Realms zavřelo krám. Událost, o které informovaly všechny důležité herní weby ;). Narozdíl od jiných jsem dalek nářků a truchlení. Firma, která maká na jednom produktu téměř 15 let s minimem reálných výsledků, si pád na hubu prostě zaslouží. “Damn, those alien bastards are gonna pay for shooting up my ride!”, mohl by Duke procedit skrz zuby na adresu aktuální situace. A tu pomstu bych Atomovému Vévodovi přál. Chce to hodně talentu, zabít značku, která si vybudovala takové… celý článek »