Hrajte hry pro GBA na konzoli SNES

Máte-li pod televizí konzoli Super Nintendo, tedy SNES, dost možná se vám někde povaluje adaptér Super Game Boy, který umožňuje hrát klasické Game Boy hry pohodlně na velké televizi. Není to žádná velká alchymie, všechno, co je uvnitř Game Boye, je i uvnitř SNESu, takže když se to správně zdrátuje, jste doma.

Nyní si ale můžete pořídit mnohem mocnější adaptér, který prostřednictvím SNESu spustí i hry pro Game Boy Advance. GBA sice není žádná dělová koule, ale schopnosti SNESu přeci jen lehce převyšuje, uvnitř adaptéru se tedy zajisté nacházejí nějaké ty šroubečky, obvůdky, tišťáčky a malí zelení trpaslíci, což ospravedlňuje trochu vyšší cenu produktu, konkrétně 30 dolarů.

ad-adapter

Super Nintendo samotné tedy slouží nejspíš jen jako držák, zdroj energie a prodlužka ke gamepadu. V každém případě možnost zahrát si klasiky z GBA na solidní úhlopříčce zní docela lákavě. Pokud vás tedy omrzela titěrná obrazovka GBA, GBA SP či Nintenda DS, nemáte proč váhat. Těch 600 korun (bez poštovného) vlastně není zas tak moc.

Obětoval bych malíčky na vašich levých rukách, kdyby výrobce ukuchtil něco podobného pro SEGA Game Gear / Mega Drive. Můj Game Gear zdá se umřel nadobro, množství bez problémů funkčních kusů nezadržitelně klesá :(

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Hrajte hry pro GBA na konzoli SNES"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1374 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-NUKEPodtácek ATOM-NUKE 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle