Retroherní vánoční tipy, staré hry pod stromeček

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Vánoce jsou svátky klidu a míru a v případě, že je trávíte mimo domov, např. u rodičů, také bezbřehé nudy. A čím lepším rozhánět nudu, než nějakou pěknou starou hrou. Opět jsem tedy prošel aktuální nabídku jednoho z tuzemských e-shopů a pokusil se najít nějaké ty zapomenuté poklady, které si můžete nechat pod stromeček naježit.

Konkrétně jsem šmejdil na e-shopu surtep.cz a nehledejte v tom prosím žádnou kulišárnu (reklamní článek, to musí být reklamní článek!) - jednoduše mi dnes do pošty spadl jejich newsletetter, kde mě zaujala klasika GTA: Vice City za 19 káčé, tak jsem šmejdil dál. Co kdyby tam podobných bonbónků bylo více, že... A taky, že bylo!

Samozřejmě nečekejte legendární fláky ze zlatého věku osmibitů, vesměs jde o tituly z konce let devadesátých, někdy dokonce ještě mladší.


Vyloženě lebedit si můžou znalci fantasy RPG, posuďte sami:

To je hotový roh hojnosti! Zvlášť bych vypíchl poslední uvedený kousek, tedy kompletní Elder Scrolls. Je to sice trochu dražší, ale za tu tisícovku získáváte zábavu v podstatě do konce života.

Na své si přijdou i fanoušci série Command & Conquer, ti mají na výběr z her Red Alert 2Tiberian Sun a Renegade. Z této trojice bych doporučil k zahrání opomíjený Renegade, není to špatná hra a hlavní hrdina je drsňák střihu Duke Nukema, ovšem bez vší té odporné sprostoty!

Tahoví stratégové neudělají chybu s tituly ze série Civilization. Volit můžou z Civilization 3 + 4: Complete EditionCivilization 3 Gold a Civilization 3: Conquests. V podobném duchu, ale v real-time podání, se nese klasika Age of Empires, na pultě jí najdete v podobě Age of Empires: Collectors Edition.

Celý ten strategický balíček můžete ještě vyšperkovat peckami od Blizzardů - je tu StarcraftWarcraft 3, popř. kompilace Diablo + Starcraft + Warcraft 2.

Jestli spíše prahnete po krvi, rozdováděni obřadnou popravou kapra, sáhněte po Carmageddon TDR 2000 a GTA: Vice City. Pokud tušíte, že budou vaše reflexy zpomalené konzumací hektolitrů vaječného likéru, přijde vhod něco pomalejšího, řekněme Thief: The Dark Project a Tomb Raider: Ultimate Edition.

Pokud vás ňadra Lary Croft nechávají chladnými, možná vás rozpumpuje poctivá 3D akce v Unreal Universe nebo červí vyvražďovačka Worms 2 + Worms Armagedon. Aby z vás rodina nedělala krvelačného maniaka, je dobré se prezentovat i něčím přemýšlivějším, třeba adventurou! Broken Sword 1-2Goblins 1 + 2 + 3 + 4 a retro novinka Gemini Rue: Collectors edition svou práci odvedou.

Pokud vás celé to vánoční běsnění prostě a jednoduše sere, volte úprk do exotických rájů. Takových, jaké na vás čekají např. ve Fallout Collection.

A pokud vám tahle glorious PC gaming master race leze krkem, spravte si chuť u dobrot z konzole SEGA Megadrive a kupte Sega Mega Drive Collection volume 1, volume 2volume 3volume 4.


Dodatek: taky to můžete všechno nakoupit na GOG a Steamu, že. Ale placka je placka, navíc nemusíte rodičům / manželce / přítelkyni vysvětlovat princip digitální distribuce ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

 • | Kategorie: PC 

Komentáře k:
"Retroherní vánoční tipy, staré hry pod stromeček"

 • Neny napsal:

  Také si říkám, že snad bude o Vánocích trochu času si zapařit deathmatch po síti s bráchama :-)
  Jinak přeji Tobě a ostatním z HV.cz krásné a hlavně klidné vánoce :-)

 • JWood napsal:

  GTA Vice city za 19Kč…chachááá..asi někde jinde..147Kč..;)

  • Sledge napsal:

   Ale jo, za 19, ale jen při kliknutí z toho newsletteru, maj to pořešený přes parametr v URL. Proč to neni sleva globální, to nevim :)

 • JWood napsal:

  aha, tak to sry..;) objektivně vzato, jsem se v tom webu začal hrabat víc a objevil lepší :D :D

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BBSRetro podložka pod myš BBS 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle