Stargate SG-1 Unleashed: Hvězdná Brána pro tablety již brzy

1701.cz - retrogaming merch

"Chevron Seven, locked!"

V nedávném článku o amatérské adventuře Stargate Adventure jsem si posteskl, že nikoho nenapadlo nechat končící sci-fi seriál pokračovat v podobě epizodické adventury. A hle, herní božstvo mě pravděpodobně vyslyšelo! Z aktuálně vyvíjené oficiální hry ze Stargate vesmíru, Stargate SG-1: Unleashed, se dle tohoto zdroje vyklubala adventura na pokračování. Ou jé!

Abych ovšem schladil vaše nadšení - na projektu pracuje tým Arkalis Interactive, který se specializuje na mobilní aplikace. Na Google Play i Apple Store najdete jejich předchozí dílko Stargate Command. Aplikace vám umožní solidně vizuálně zpracovanou virtuální prohlídku SGC, navrch přidává dvě hry - minigolf skrz bránu je zdarma, akční Teal'c Revenge je třeba si zaplatit. Problém je v tom, že ač samotná Stargate Command nestojí ani halíř, nechvalně známé mikroplatby vás čekají na každém kroku. Osobně začínám být na tento styl prodeje trochu alergický, radši bych dal rovnou pár dolarů za plnou verzi, než platit dolar za každou prkotinu.

Nejen tedy, že i Stargate SG-1 Unleashed bude pravděpodobně výhradně pro Android/iOS, navíc hrozí, že z nás během hraní vývojáři vytahají slušný balík v drobných mincích. Ale nemalujme čerta na zeď, třeba to nakonec dobře dopadne. První epizody bychom se měli dočkat už v březnu.

Dobrou zprávou je, že se vrací SG-1 ve své nejlepší formě - Jack O'Neill, Samantha Carter, Daniel Jackson a Teal'c. Nic proti Cameronu Mitchellovi, Jonasi Quinnovi, nebo snad snad Vale Mal Doran, to v žádném případě! Ale klasika je klasika. Původního osazenstvo se také zúčastnilo voiceoverů, nebudou to jen tedy známé tváře, ale i známé hlasy, se kterými se po letech setkáme. Zde Michael Shanks (který na tomto konkrétním záběru bůhví proč vypadá až nebezpečně moc jako Alan Tudyk) v pracovním nasazení:

sg-1-voiceover

Jak bude vypadat samotný gameplay bohužel zatím není známo, pokochat se můžete jen docela slušnou upoutávkou. Je tam všechno - nasraný plešatý Teal'c, zmlácený Daniel, krátkovlasá Samantha a ještě hubený Jack. Tak držme palce, snad to dopadne.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Stargate SG-1 Unleashed: Hvězdná Brána pro tablety již brzy"

  • k0Seek napsal:

    To by mohla být zábava.

    Taky bych raději platil předem ale vývojářům se to nevyplatí tolik, když se tak warezuje.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle