1701.cz - retrogaming merch

Bločky v Micro Machines

Pokud jste hráli vícero verzí závodní klasiky Micro Machines, určitě vám neuniklo, že bloček ležící na stole v závodech super aut občas nese trochu jiný obsah. Rozhodl jsem se všechny verze projet a bločky porovnat. Protože když to neudělám já, tak to neudělá nikdo!

Začněme s verzí pro MS-DOS. Zde musím podotknout, že bod číslo 8 ve mě kdysi vyvolával smích stehnoplác. Jó, svět byl tehdy jednodušší...

Bločky v Micro Machines

Následující screenshoty jsou z verzí pro SNES, Mega Drive a Amigu. V tomto pořadí. Že jsou domácí úkoly nudné, to víme všichni, ale kdo se hergot skrývá za iniciály LS? Hudbu k Micro Machines dělal jistý Lyndon Sharp, tak že by?

Bločky v Micro Machines Bločky v Micro Machines Bločky v Micro Machines

Na další screenech jsou verze pro Game Gear a Master System. Obě dvě mají zjevně stejný základ, bloček samotný je v obou případech trestuhodně odfláknutý. Aspoň prasátko tam nakreslit mohli.

Bločky v Micro Machines Bločky v Micro Machines

Pokračujme k verzi pro NES. Tam už je situace lepší, ovšem opisovat 100x "ve třídě nesmím mluvit" bych nechtěl.

Bločky v Micro Machines

Uberme barev. Bloček v Micro Machines pro Game Boy obsahuje na první pohled jen pár čísel a křížků. Ovšem pozor, 07734 je starý kalkulačkový trik, který vzhůru nohama dává nápis hello.

Bločky v Micro Machines

A zlatý hřeb na závěr, verze pro konzoli CD-i. Malůvky plus tajný kód, takhle nějak by to mělo vypadat. Co se za šestičíslím 286992 schovává? Google mlčí, přesněji nabízí nesmysly. Jak vidíte, ve starých hrách je všechno, dokonce i neřešitelné záhady.

Bločky v Micro Machines

 

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Bločky v Micro Machines"

 • hellhouse napsal:

  U posledního screenu není náhodou dvojka vlastně písmeno Z? To už gůgl něco najde :)

 • Harry napsal:

  Super článek – TAKTO má vypadat investigativní žurnalistika! ;-D

 • fruth napsal:

  super článek, přesně takovéhle věci jsou moje gusto :)

 • George51 napsal:

  Furt sem do komentářů nahlížím, jestli už ten rébus někdo rozluštil. … A pořád nic….

  • Sledge napsal:

   Našel jsem twitter účet grafika, který má obrázek na 99% na svědomí – jmenuje se Brian Hartley, viz nápis “BH wuz ere”. Takže se stačí zeptat! :) https://twitter.com/hartoworld

   Edit: Mno, tak jsem mu napsal, uvidíme :))

   • Sledge napsal:

    Tak mám odpověď! :) “No idea what that number means – I’m guessing it’s just a made up phone number that’s been written on the pad.”

    • George51 napsal:

     Takže se lze zřejmě domnívat, že došlo na to malé 1% pravděpodobnosti, a sice, že Brian Hartley obrázek na svědomí nemá. Jinak by si určitě vzpomněl. Při luštění rébusu by možná dost pomohlo, z jakého data zhruba ten obrázek pochází… Telefonní číslo to asi nebude. Nevím, jestli je ten obrázek “hejbací”, nebo statický. Žluté autíčko je natočené ve směru jedné z šipek. “Wuz” není v angličtině žádné slovo, ale to první písmeno (w) taky nemusí být písmeno, ale třeba symbol pro uu – kozy, neboli ňadra. Zbývající písmenka “uz” už ale něco znamenají, a to předložku “na”. Také “ere” něco znamená, a to předložku “v”. Já myslím, že to nakonec někdo rozluští…

     • Sledge napsal:

      Hledáš něco, co tam neni :) “wuz ere” znamená “was here”, autíčko je natočené tak, jak jsem při típání screenu zaparkoval (hrál si MicroMachines?) Opravdu šlo jen o to, jestli to číslo samotné něco neznamená. A ne, neznamená :)

      • George51 napsal:

       Nehrál jsem MicroMachines, nemám na čem. Jinak bych se tak blbě neptal. Myslím si, že číslo něco znamenat musí. A blbě napsané “byl jsem tady” se mi taky nezdá…
       Ale to máš jedno. Jsem jenom takový příležitostný zvědavec. Vyluštím si teď nějakou křížovku a budu spokojenej.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

11 patronů přispívá částkou 1 074 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »

Shadow bazar, retro herní džungle