Krabice: Discworld

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Beware of anyone who TALKS LIKE THIS and carries a scythe.

Má oblíbená Zeměplocha! Duševní potrava pro chvíle splínu, nejlegračnější a nejpodivuhodnější fantasy v této i jakékoliv jiné Galaxii, vystupuje tisíc slonů! Universum zastoupené mimo jiné desítkami knížek, hrstkou filmů a kreslených seriálů, a třemi zaplať-Slepý-Io docela solidními adventurami. Viz mé dojmy z Discworld II zde.

Jednička mi vizuálem sedla z celé herní trilogie s přehledem nejvíc, nicméně její pověst adventury vytvrdlé jako trolí zub mě od důkladného rozehrání zatím úspěšně odrazuje. Však já se k tomu jednou dostanu. S návodem v ruce jedné a s pilulkami ze sušených žab v ruce druhé.

Ale dost blábolení, pojďme se kochat.

Krabice: Discworld

Je nad slunce jasné, že box art kreslil sám Josh Kirby, který dlouhé roky ilustroval i obaly zeměplošských knih. Při každém pohledu na novější knížky ze série se mi po tomhle "klasickém" stylu zasteskne. Protože prostě vypadá famózně!

Krabice: Discworld

Na zadní straně boxu si může dychtivý hráč přečíst několik řádek od Terry Pratchetta, pokochat se čtveřicí screenshotů, dozvědět se, že v CD-ROM verzi hry Mrakoplaše dabuje Eric "Monty Python" Idle, a následně zaplakat, protože si, kretén, koupil verzi disketovou.

Mimochodem - za zmínku stojí i další dabéři: "vychytralý" Baldrick z Černé zmije Tony Robinson a třetí Doktor "Who?" Jon Pertwee.

Krabice: Discworld Krabice: Discworld

Obyčejná krabička z recyklovatelného kartónu skrývá...

Krabice: Discworld

...patnáct disket! A to už je nějaké bohatství! S něčím takovým u sebe bych se nechtěl plížit uličkami Stínova!

Patnáct disket. Jako bych to měl před očima - nebohý hráč si právě přinesl hru z obchodu, celý natěšený začal žonglovat disketami v mechanice, aby na něj v 98% kopírování patnáctého kousku vybaflo abort, retry, fail při chybě čtení. Brrrr.

discworld-06

Jako by nestačilo, že jste právě vyhodili dva tisíce korun v českých za hromadu disket, mrzký leták vás zákeřně začne ponoukat k nákupu Pratchettových knih. Klika, že až na výjimky všechno v poličce dávno mám, jinak bych se neudržel.

Připojuji PRO TIP: pokud vám chybí v češtině téměř nesehnatelný Poslední hrdina, mrkněte na ebay, originál se dá sehnat za 2 libry + poštovné. Což se vyplatí i ve chvíli, kdy vám první kus dorazí úplně plesnivý, a úspěch slavíte až napodruhé.

Krabice: Discworld

A je tu opět vyzvídací zaškrtávačka. Je mi přes 20, vlastním víc než 20 počítačových her, z toho od Psygnosis tak dvě, my computer is black & noisy, a country vyplňovat nebudu, páč ho neposlouchám. A s dvojkou mě nedrážděte, vždyť jsem si právě koupil jedničku!

Krabice: Discworld

Manuál. S barevným obalem, bohatě ilustrovaný, žertíky proložený a natisknutý na stylově zažloutlém papíře. Dvacítka stran čirého potěšení s jednou jedinou drobnou chybkou - nikam se nepodařilo propašovat ani malinkatou mapu. Přitom by stačil nákres Ankh-Morporku, uznal bych i ovál s nápisem Plocha, cokoliv!

Zajímavost: motto města Quanti Canicula Ille In Fenestra znamená Za kolik by byl ten malý pes v okně, a Merus in pectum et in aquam pak Čistý v srdci i ve vodě. Co člověk neví, dohledá na wiki.

Krabice: Discworld

Reklamní šalbě většinou nepodléhám snadno, nicméně uznávám, že figurku Smrtě bych si na stole dokázal představit... a ještě lépe, byla-li by to figurka Krysího Smrtě. To bych mu snad samou radostí i kosičku nabrousil.

Krabice: DiscworldKrabice: Discworld

Bez klávesnice a myši se neobejde ani univerzitní Hex. Váš počítač se naštěstí obejde bez mravenců a sýrových chyb.

discworld-12 discworld-13

A nyní se zastavme, nadechněme a pohleďme na celou tu krásu najednou. Je to hezké, ale ta mapa, ta tam prostě chybí!

discworld-14 discworld-15

Na samý závěr jsem si nechal oblíbené technické požadavky. Hra se spokojí s málem, stačí počítač jen o málo svižnější, než Velká A'tuin, vesmírná želva. Stačí 386ku podepřít čtyřmi slony megabajty, přidat VGA grafiku a pokud možno i zvukovku. Myš (a dostatečná zásoba sýra) doporučena.

Jak můžete na fotkách vidět, moje balení adventury Discworld není úplně bez poskvrn. Rohy jsou trochu obouchané, sem tam je kartón natrhnutý, a na zadní straně je rýha od řezáku. Ale i tak - klenot sbírky, co vám budu povídat ;) Doufám, že někdy seženu i dvojku, která se na aukru sem tam objeví ve své Playstation verzi. A taky bych si měl zahrát Discworld Noir - k němu je bohužel přilepená veleobtížná minihra Jak rozběhnout Discworld Noir. Mno, uvidíme, co budoucnost přinese (další ztrátu vlasů, však já vim...).

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Krabice: Discworld"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle