Discworld

(Discworld - všechny články)

Krabice: Discworld

Beware of anyone who TALKS LIKE THIS and carries a scythe. Má oblíbená Zeměplocha! Duševní potrava pro chvíle splínu, nejlegračnější a nejpodivuhodnější fantasy v této i jakékoliv jiné Galaxii, vystupuje tisíc slonů! Universum zastoupené mimo jiné desítkami knížek, hrstkou filmů a kreslených seriálů, a třemi zaplať-Slepý-Io docela solidními adventurami. Viz mé dojmy z Discworld II zde. Jednička mi vizuálem sedla z celé herní trilogie s přehledem nejvíc, nicméně její pověst adventury vytvrdlé jako trolí zub mě od důkladného rozehrání zatím… celý článek »

Discworld II: Missing Presumed…!? aka Mortality Bytes

První odstavec článku je vždycky těžký, ale když jsem před několika týdny rozehrával adventuru Discworld 2, netušil jsem, jak extra těžké to bude tentokrát. Terry Pratchett, autor zeměplošské série, si vyslechl ono definitivní JE ČAS, pronesené hlasem, který zazněl jako zabouchnuté víko olověné rakve. Koneckonců, kdyby se daly věty vážit, jediné Smrťovo slovo by mohlo sloužit za lodní kotvu. Co na to říct, než vyprdnoutsenato a vyprdnoutsenaně. Důležité je, že no one is actually dead until the ripples they cause… celý článek »

ScummVM 1.0.0RC1 – Discworld, Zork a Leather Goddesses

Přemýšlím, kam až může ScummVM ve své úžasnosti zajít. Nejprve adventury od Lucasarts. Skvěle! Poté adventury od Sierra. Bravo! Následně série Legend of Kyrandia. Znamenitě! Do toho přimícháno několik desítek dalších adventur. Mocně! A teď? ScummVM 1.0.0RC1 (tedy ne finální verze, ale release candidate) podporuje Discworld, Discworld II – Missing presumed…?!, Return to Zork, Leather Goddesses of Phobos 2 (hra příšerná, ale ten název!) a pár dalších. Pyramidálně!