Hráli jste: Ugh! & Space Taxi?

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Odvážím se tvrdit, že Ugh! je všeobecně známá záležitost, už jen proto, že běží na čemkoliv s VGA kartou, a zazipovaná zabírá sotva 130kB. Ideální kousek k šíření pokoutnými cestami (jedna ulepená disketa se strženým štítkem, 15 špatných sektorů, 24 různých virů a plíšek, co vám zůstane viset v mechanice).

Nebýt poměrně ostře rostoucí obtížnosti, je Ugh! krásná zenová záležitost. Létáte si po obrazovce v helikoptéře z bambusu a lián, vozíte sličné pračlověčice kam si zamanou, a kdybyste náhodou tu a tam chtěli zažít nějaké to opravdové vzrušení, vždycky můžete začít bombardovat strom. Jak se ale do rovnice začnou plést pterodaktylové a jiní plazotvorové, jde zen do háje a nastupuje klasické bušení do stolu a frustrace, kterou umí vyvolat jen staré dobré a pořádně vytvrdlé hry.

Hráli jste: Ugh! & Space Taxi?

Věděli jste ovšem, že Uhg! je pouhou kopírkou starší hry jménem Space Taxi? Ano? Tak to máte dobré, já to totiž nevěděl! Tento kousek pro počítače Commodore 64 vyšel roku 1984, a i když po stránce grafické pochopitelně za svým mladším pravěkým bratránkem pokulhává, po stránce herní je pecka ještě o kousek vytvrdlejší. Obtížnost je vyšší, úrovně jsou totiž komplikovanější, stejně jako ovládání taxistroje. Zajímavé je použití digitalizovaného hlasu, kterým se o osm let mladší Ugh! pochlubit nemůže - člobrdové k převozu upoutávají vaší pozornost zvučným "Hey, taxi!"

Hráli jste: Ugh! & Space Taxi?

Pokud si chcete Space Taxi zahrát, můžete zkusit PC remake, popř. modernizovanou verzi Space Taxi 2. Fanoušci počítačů Amiga určitě znají AirTaxi, hru s podobným konceptem, která ale navíc nabízí multiplayer až pro pět hráčů. Dále je tu například Sketch Taxi pro Windows Phone a AirTaxi / Precopter / Ancient Taxi pro Android. Tipy na další klony uvítám v komentářích ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Hráli jste: Ugh! & Space Taxi?"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle