Obrazem: byl jsem obdarován!

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1216 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Stávají se věci. Jdete na pivo, přes kamaráda potkáte člověka, a najednou si domů nesete batoh plný starých her a příslušných doplňků! Za dary vřelé díky, rozhodně se u mě neztratí :)

To skvělé:

Čtvero kompletních krabic s klasickými tituly. Jistě, na první pohled (viz dále) je patrná jistá náklonnost ke sportovním titulům mnohdy nevalné kvality, ale historická krabice je historická krabice. NHL97 je famózní přírůstek do sbírky, přelomový díl série a vůbec - jedná z mála sportovních her, které "můžu". NHL2000 je herně ještě o kus lepší, byť z hlediska sběratelského obsazuje příčku spíše nižší. SimTower je zajímavá záležitost, škoda, že v levnější EA Classics edici. A nakonec UEFA Euro 96 England... no, když už nic, tak je to official licensed product.

Obrazem: byl jsem obdarován!

To dobré:

Dvojice Excaliburů mi udělala velkou radost! Score mám, na Levelech se pracuje, ale legendární Excalibur se mé sbírce zatím spíše vyhýbal. Jistě, jsou to čísla pozdější, kdy už šlo spíš o to tak nějak neztratit stopu, než dohnat a předehnat, ale pořád prima, tuzemských herních tiskovin nemám nikdy dost. Následuje kvalitní záchodové čtení - oficiální příručka strategie Populous, manuály ke Speed Busters a Earth 2140, a na závěr ceník počítačových sestav a komponent z října 2000.

Zajímavá je dvojice Level speciálů s demoverzemi a plnými hrami. Plná verze 2D akční hopsačky Colony 28, kreslená adventura Gooka, celkem 6 cédéček a stovky demoverzí. "No prostě hyper!", jak se píše vpravo dole. Škoda, že staršímu ze speciálů jedna placka chybí. No a nakonec CDčka se Starcraftem a Falloutem. Je to trochu ušmudlané, ale hele, plná hra je plná hra!

Obrazem: byl jsem obdarován! Obrazem: byl jsem obdarován! Obrazem: byl jsem obdarován!

To škoda:

Počítač pro každého neřešte, ten patří spíše do finální části článku, jde o tu trojici krabic. Jsou krásné, zachovalé, barevné... a bohužel bez médií :( Prosím minutu ticha za ztracené datové nosiče, snad neskončily jako ozdoba na vnitřním zpětném zrcátku vytuněné škodovky :(

Obrazem: byl jsem obdarován!

To odpad:

Grande finále! Tři čísla časopisu Internet z roku 2000. Doplňky k ICQ, wifi - připojení budoucnosti, Flash 5, hinduismus. To nechcete. Ale co se píše o Monty Python si přečtu. Placku řešící palčivý problém Y2K přihodím k ostatním, nikdo nemůže tvrdit, že na rok 2000 nejsem připraven! Prázdný obal od NHL2001 asi poletí do koše, nejnudnější z herních žánrů, fotbalový manager, patrně poletí hned za ním.

Obrazem: byl jsem obdarován!Obrazem: byl jsem obdarován!

To bonus:

Řádně ohmataný gamepad PC Avenger. Sice mu na analogové páčce chybí módní klobouček, ale jinak působí bytelně a má spoustu hejblátek. A o hejblátka nám jde u herních zařízení především!

Obrazem: byl jsem obdarován!

Pokud chcete něco z odpadu, dejte vědět. A pokud byste náhodou měli placky k prázdným krabicím, taky se ozvěte, něco vymyslíme.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Obrazem: byl jsem obdarován!"

 • Stephano napsal:

  Krásná sbírka :) – hele, fotbalový manager není nejnudnější žánr na světě. Tohle mínění jsem měl taky, ale potom jsem mu dal šanci no a dneska je z toho pár tisíc hodin a celoroční tradice :)

  • Sledge napsal:

   Já si opravdu trýznivější nudu představit nedokážu (možná snad ještě manager golfový? :) Ale každé zboží má svého kupce, proti gustu…

 • JimiH napsal:

  Hele, kdyby si chtěl starší Levely, Score nebo i krabice her, tak se můžeme domluvit. Peníze nechci. Spíš se na to praší a u tebe by tomu bylo líp. Jen bych to musel asi posílat poštou, takže bych byl rád alespoň za zaplacení poštovného z tvé strany… každopádně je to o dohodě.

 • Z Excaliburu č. 50 doporučuji recenzi na Knights of Xentar, nejpůjčovanější číslo ve třídě.

 • Harry napsal:

  Kdybych měl dost místa, archivuji všechno, co mi projde rukama, jsem taky archivační typ ;) Škoda, že není místo a čas se tím vším kochat, navíc přísun nových informačních materiálů je obrovský.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán ROGUE-HACKHrnek porcelán ROGUE-HACK 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle