Obrazem: byl jsem obdarován IV

V tuhle chvíli bych měl dělat asi bžilión jiných věcí, než je sepisování článků. To máte usazení vany, smontování kuchyňské linky, příprava dobrých rad, kterými budu častovat ženu, až bude obkládat koupelnu...

Ale nedá mi to, abych aspoň krátce nepředstavil balíček darů, který jsem obdržel jednoho sychravého listopadového rána. Tohle krabicové nadělení se ke mně dostalo díky velkorysosti mistra Guldyho, jehož sběratelská vášeň snoubí se s neskonalou dobrotou. Díky! Pro úplnost uvedu, a dotyčný se v tom myslím pozná, že jde o přebytky ze sbírky jistého nadšence do rozměrných herních přístrojů. Pevně doufám, že si dotyčný dávno změnil své heslo na Steam, tzn. že nepoužívá to, které měl přiložené na vytištěném papírku u hry Half-Life 2! ;)

Tak jdeme na to, nejprve nabízím celkový pohled. (A když tak na ty fotky koukám, měl bych zase začít fotit zrcadlovkou, tohle je neostré a nehezké. Snad příště, omlouvám se, vážně je to narychlo.)

Obrazem: byl jsem obdarován IV

Myšmaš papírových krabic a plastových krabiček, některé kousky lákavé více, jiné méně, a minimálně dvě perly, ze kterých mám radost ohromnou. Které to jsou? Čtěte dále.

Krabičky s DVD sfoukneme najednou, tituly jsou to vesměs kvalitní, ale na mě příliš nové, se sbírkou se tedy míjejí. Jediný kousek, který bych si nechal, je Doom 3, ale ten už mám. Takže pokud máte o něco z výše zobrazeného zájem, dejte vědět, směníme za nějakou drobnost (prodej možný není, to s dary nedělám).

Obrazem: byl jsem obdarován IV

Wing Commander III: Heart of the Tiger. Asi nejpoctivější "ořezaná" verze vydání, které jsem u jaké hry viděl. Krabice sice zavání laciností, ale uvnitř je bytelný manuál, dále reference guide a vůbec celá ta letáková hojnost, která je u krabicovek obvyklá.

Obrazem: byl jsem obdarován IV

Test Drive 4. Sérii Test Drive sice došel dech někde u druhého dílu, ale po příšerné trojce je čtyřka vyloženě krok správným směrem. Need for Speed to rozhodně nejsou, ale hrál jsem větší ohavnosti. Ve sbírce už mám i pětku, v poličce vedle sebe jim to bude slušet.

Obrazem: byl jsem obdarován IV

Soldier of Fortune. Dneska už těch pár polygonů potřísněných červenými fleky nikoho nešokuje, ale když jsem hru viděl na vlastní oči poprvé, byl jsem poněkud zneklidněn. Možná proto, že mi ustřelování končetin nadšeně prezentoval někdo, kdo ještě nedorostl ani do věku nezbytného k získání občanky. Ale přejdeme-li šokantní stránku věci, FPS akce to prý není zlá, měl bych si jí zahrát...

Obrazem: byl jsem obdarován IV

Sid Meier's Alpha Centauri. Perla číslo jedna! V podstatě Civilizace dvojka / trojka (obojí jsou mé oblíbené hry), ale na vzdálené planetě v nepřátelském a hlubokém vesmíru. Pěkná zachovalá krabice, parádní dvousetstránkový manuál. Tohle hnedle putuje na viditelné místo :)

Obrazem: byl jsem obdarován IV

Grand Prix 3. Slušně hodnocené formule, třetí díl série, která začala od World Circuit (1991). Pokud ne trojku, tak dvojku určitě celá řada z vás hrála. Sice radši virtuálně kroužím v běžných vozech, ale okusit onen opojný pocit, kdy z 300 km/h zpomalíte na nulu během setiny sekundy, jelikož se vám do cesty kolmo přimotalo svodidlo, bych mohl.

Obrazem: byl jsem obdarován IV

Knights and Merchants: The Shattered Kingdom. Titul kráčející ve šlépějích Settlers 2, aby ne, obě hry mají na svědomí tentýž hlavní programátor. Mé osadníkové choutky většinou pokryje pětihodinová multiplayer půtka v Settlers II: 10th Anniversary, ale mohl bych se na tyhle Rytíře a kupce mrknout. Už jen kvůli grafice, 2D ve 1024x768, to zní jako rajská hudba.

Obrazem: byl jsem obdarován IV

Dune 2000. Další EA Classic, krabice je tentokrát trochu dietnější. Spousta lidí nemá tuhle hru ráda, ale osobně proti ní nic nemám, je to prostě jednoduchá real-time strategie, přebarvený Command & Conquer. Za rychlý a levný "cash-grab" to rozhodně nepovažuju, na to jsou doprovodná videa příliš kvalitní.

Obrazem: byl jsem obdarován IV

Commandos: Behind Enemy Lines. Perla číslo dva! Takticko-logická pecka z období druhé světové, kvalita určená hráčům bystrým a rozvážným, kteří jsou ovšem schopni v mžiku přepnout do "assault módu" a reagovat s rychlostí útočící kobry.

Obrazem: byl jsem obdarován IV

Outcast. Neznal jsem, ale RIP. Nehrál jsem, ale fajn. Sci-fi střílečka z pohledu třetí osoby, píšu si na nekonečný to-do list. Jak vidíte na fotce, na krabici si asi někdo zatancoval, tohle už pravděpodobně nespraví ani všechen Herkules světa. Ale když zapojím i MacGyver pásku, něco bych z toho ještě vykřesat mohl :)

Obrazem: byl jsem obdarován IV

Starlancer. Taky neznám (holt nemůžu znát všechno!), ale vesmírný simulátor od tvůrců série Wing Commander zní jako něco, co bych si rozhodně zahrát měl. Krabice na tom taky nebyla 2x dobře, tady ale legendární lepivý Herkules zafungoval znamenitě! :)


Jak vidíte, jsou to vesměs kousky z pozdních let devadesátých, což se báječně hodí, velmi brzy se totiž pustím do stavby plánované all-in-one / DOS-až-Windows / Pentium 3 s ISA zvukovkou sestavy, na které by všechny uvedené hry měly běžet jako po másle.

Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat Guldymu, všechny krabicové hry s radostí zařazuji do sbírky :) A opět: máte-li zájem o ty DVD placky, dejte vědět, rád je pošlu dál tak, jak jsem nabyl, tedy zdarma, nicméně výměna za drobnost potěší ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

 • | Kategorie: PC 

Komentáře k:
"Obrazem: byl jsem obdarován IV"

 • KamilZm napsal:

  Wow, hezký dárek

 • Krtek napsal:

  Hezký. Tos mi připomněl, že Dune 2000 mám od lońských Vánoc rozehranou. Letos bude čas to dokončit. Soldier of fortune jsem si kdysi omylem pořídil, protože jsem chtěl Medal of honor :-) Viděl jsem jí u exšváry a věděl jsem jenom že to je střílečka “něco of něco” :-)
  Mimochodem dorazil ti email ?

 • Guldy napsal:

  Velice povedenej text. Musim pochvalit za to, ze dobre pises (rozhodne lip, nez ja) a dobre se to cte. Nektery formulace/fraze jsou skoro na zaramovani.

  Jeste by ses mohl pochlubit, jak se ti povedlo spravit ten Outcast :)

  Co se tyce toho loginu v krabicce HL, zapomnel jsem to majiteli napsat. Mel jsem rozepsany delsi mail, kde jsem s nim o necem debatoval, akorat jsem to neodeslal.. no i mne se obcas stane nejaky faux pas.

 • Richmond napsal:

  Pěkná sešlost bigboxů! :)
  Darování je krásná věc, sám jsem byl obdarován 5 díly prvních Wizardry a dodnes jsem donátorovi vděčný ačkoliv jsem ho nikdy neviděl.

  P.S: Nezačala ale GP série dílem Formula One Grand Prix? World Circuit je od
  Accolade ne? Já měl krabici ke druhému dílu

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-NUKEPodtácek ATOM-NUKE 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle