Return to Monkey Island s Ronem Gilbertem na palubě!

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Ron Gilbert, tvůrce prvních dvou dílů série Monkey Island a též tvůrce nedávné pecky Thimbleweed Park, oznámil 1. dubna na svém blogu, že pracuje na novém Monkey Islandu. Apríl, řekli byste automaticky, jenže Ron dlouhá léta naznačuje, že oznámí-li někdy, že dělá na dalším dílu této legendární adventurní série, bude to právě na apríla. A též pravidelně na 1. dubna informuje, že on v této hloupé tradici nevtipných aprílových nežertů nejede. A teď se v tom vyznejte. Fandové piráta Guybrushe rozhodně znervózněli...

...ale nyní už je vše jasné. Je to pravda a na Return to Monkey Island se dokonce v tajnosti pracuje již dva roky! A hru skutečně vytváří Ron Gilbert, resp. jeho studio Terrible Toybox ve spolupráci s Devolver Digital a Lucasfilm Games! A čekání nebude dlouhé, hra má vyjít ještě letos!

I'm shaking, I'm shaking!

Kromě Rona Gilberta se na vývoji podílí též David Grossman, spoluautor původních dílů. Hudbu skládají Michael Land, Peter McConnel a Clint Bajakian - celé trio důvěrně znáte z klasik od LucasArts. No a vrací se pochopitelně i Dominic Armato ve své životní roli, jako neohrožený, leč mírně natvrdlý pirát Guybrush Threepwood. Dalším navrátilcem je David Fox, který se podílel na řadě her od Lucasfilm Games, konkrétně i na The Secret of Monkey Island.

Return to Monkey Island s Ronem Gilbertem na palubě!

Lze-li soudit z upoutávky, hra vizuálním stylem vychází z jedničky a dvojky, popř. z jejich speciálních edic, a půjde o klasickou kreslenou 2D point'n'click adventuru.

Upoutávka si vtipně dělá šoufky z Ronova tvrzení: "The only way I would or could make another Monkey Island is if I owned the IP. I've spent too much of my life creating and making things other people own." Tzn. volně přeloženo: "Na dalším Monkey Islandu bych pracoval jen v případě, že bych značku vlastnil. Strávil jsem příliš času prací na věcech, které vlastní jiní."

Zjevně bylo dosaženo kompromisu, který je výhodný pro všechny zúčastněné, a my tak pravděpodobně dostaneme naservírovánu výtečnou hru :) Ron Gilbert nad novým dílem dumá již skutečně dlouho, v roce 2013 zveřejnil na svém blogu úvahu If I Made Another Monkey Island, doporučuji prostudovat.

Ronovou tehdejší vizí je skutečně klasická hardcore adventura, bez 3D, bez nápověd a bez příliš jednoduchých hádanek. Naráží i na existenci dalších dílů a konstatuje, že ač by je z velké části ignoroval, některé nápady či postavy by si bez problémů vypůjčil, viz démonická lebka Murray, která se poprvé objevila v The Curse of Monkey Island, se kterým neměl Ron nic společného, a která v upoutávce na Return to Monkey Island vystupuje. (Pokud mě uši neklamou, vrací se i Denny Delk, který Murrayho namluvil.)

Ale jelikož jde o text starý bezmála deset let, řada bodů již asi nebude platit, rozhodně ne v plném znění. Inu, uvidíme. Pro další info sledujte oficiální web: returntomonkeyisland.com.

Doplnění: V tuto chvíli je potvrzeno, že minimálně The Curse of Monkey Island skutečně zůstává součástí kánonu tak, jak si ho představuje Ron Gilbert.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Return to Monkey Island s Ronem Gilbertem na palubě!"

 • Pelikan napsal:

  Posledních třicet let nežiju zbytečně!

 • Ondra napsal:

  Wow. Grafika me az tak neoslovila, mam radeji pixel art, ale i tak se neskutecne tesim. Thimbleweed Park byl bozi, tak snad toto nebude o nic horsi.

 • Fon napsal:

  Ten Thimbleweed Park, fakt sme hrali vsichni stejnou hru ? Zacatek dobrej, ale pak uz fakt nuda az opruz a konec fakt traga :/

  • Ondra napsal:

   Co clovek to nazor. Za me byla hra perfektni cela.

  • Petr napsal:

   Musím bohužel souhlasit, přesně jak říkáš, Thimbleweed Park po spuštění totální extáze, báječná atmosféra, kdy mě bavilo jen se tak procházet a kochat se, ale pak jako by došly nápady a ten konec mě už vpodstatě znechutil… :-o

 • Neny napsal:

  Tak na tohle se s dcerou hrozne moc MOC MOC těšíme ! :-))))

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle