Zahrajem (hra měsíce): Close Combat

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Jásejte, obvyklý adventurní blizárd na malý okamžik projasníme hřejivým paprskem masakru v reálném čase. Než se do toho pustíme, tak jen krátké info - s minulou hrou měsíce, adventurou Bud Tucker, se opět trochu patlám, ale cíl je v dohledu, stejně jako článek, a už teď mohu říct, že vyloženě oslavný tedy nebude...

Zahrajem (hra měsíce): Close Combat

Tak co že jsem si ze stránek Score č. 32 vybral? Nebyl to simulátor rybaření, ani simulátor golfu, dokonce ani simulátor wrestlingu, je to real-time strategie Close Combat (1996) odehrávající se na evropských bojištích druhé světové války. Neudělejte ale stejnou chybu, kterou udělal recenzent Jan Tománek, který pravděpodobně vlivem Command & Conquerů čekal sice explozivní, leč uživatelsky přítulnou válečnou vřavu. Close Combat na to jde úplně jinak.

Na každém vojákovi záleží, každý je entita, která propadá splínu, vrtochům i vyloženě zhovadilým nápadům, bojiště jsou menší, komornější, a prát se budete o každé stéblo trávy. Zapomeňte na spamování jednotek a následný blitzkrieg bez ohledu na ztráty, s podobnou "taktikou" skončí vaše jednotky rozšmelcovány na pár metráků mletého s vysokým obsahem olova, přesně jako skončili moji chrabří vojáci pří prvním pokusu o zahrání.

Zahrajem (hra měsíce): Close Combat

Tohle bude vyžadovat aspoň letmé prostudování manuálu, přátelé. Pro některé překážka, ale osobně jsem stále ještě plný dojmů z cca pátého skouknutí Band of Brothers, takže si rád počtu :)

Technická: Close Combat jde pořídit legálně, na GOG jej obdržíte coby bonus k Close Combat 2: A Bridge Too Far. Windows 10 sice nejsou oficiálně podporovány, nicméně na dvou počítačích s tímto OS se mi hra relativně bez problémů spustila - videa a menu jsou v menším okně a hra samotná je díky vysokým rozlišením titěrná, ale 1920x1200 na úhlopříčce 24" se jeví použitelně. Jen si hned po spuštění v menu snižte rychlost aspoň na "fast", jinak vám hra velmi brzy spadne.

Zahrajem (hra měsíce): Close Combat

Close Vombat

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle