Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
RSS sp_TopicIcon
DOOM a 486 DX2 / 66 MHz
06/12/2018 - 12:35

Při svých nekonečných toulkách temnými hvozdy sítě, která internetem zove se, tu a tam narazím na otázku "A na čem teda Doom běží plynule?" Takovým obvyklým zlomem je většinou 486 DX2 / 66 MHz, s tím, že se debata dále rozdělí na dva tábory, kdy jeden tvrdí, že na tomto CPU se Doom stále seká, a druhý, který si stojí za tím, že běží naprosto plynule.

Při pročítání podobné diskuze mi došlo, že jsem v různých bodech časové osy vlastnil dva extrémy se stejným CPU. Na jedné straně současný Globalyst 510 s L2 cache a VL-BUS grafikou, na straně druhé skládačku s lacinou deskou, velmi pravděpodobně bez L2 a s línou ISA Tridentkou. A velmi dobře si vzpomínám, že na oné skládačce to zdaleka nebylo ono. Naproti tomu na současné sestavě běží Doom téměř perfektně.

Proto by mě zajímaly vaše výsledky. Máte-li po ruce stroj s 486 DX2 / 66 MHz, spusťte timedemo a pochlubte se :)

• Stažení shareware verze Dooma - oldgames.sk
  • Spuštění dema: doom -nosound -timedemo demo3 (setup nespouštějte, okno neměňte - ponechte výchozí nastavení)
  • Vzorec pro výpočet fps z výsledků: 35 * gameticks / realticks ...
  • ... a protože všichni použijeme stejné demo s 2134 gametics, stačí použít zjednodušený vzorec 74690 / realticks.

Můj Globalyst 510 (Intel CPU s WT cache, 256kb L2, Cirrus Logic CL-GD5428-80 VL-BUS): 31.1 FPS

Dodatky:
  • O absolutní plynulosti se dá mluvit ve chvíli, kdy je výsledkem 35 fps a více - na 35 fps je totiž engine "zamknutý", mimo timedemo tedy vyšší framerate nepotkáte.
  • Zajímají mě jen a pouze výsledky s 486 DX2 / 66 MHz
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 67

Právě online:
9 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2061

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 835

Logout: 688

Clous: 638

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 405

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1036

Nejnovější uživatelé:

OnlySoft, tommel, JIVA, Rocys, zetora, wylda, BobocoCZ, okband, Popy, pov, verticalbytes, Mircea Ion, Jpx72, OlegBoums, Brettnok

Administrátoři: Sledge: 4076