Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
No permission to create posts
RSS sp_TopicIcon
Pomuže mě někdo s rozbehnutim 486 ky
09/01/2014 - 20:59
MatesApes

Zdravim vas dnes jsem si donesl domu starou 486 pripojim kpc a nenabehne u ceho mam zacit jako prvni ?

09/01/2014 - 21:02

roztočí se aspoň větráky?

Jestli jo, vytáhni ramky a grafiku, očisti, vlož zpátky.

09/01/2014 - 21:10
MatesApes

Roztoci se jen zdroj vice vetraku tam neni jdu to zkusit

09/01/2014 - 21:53
MatesApes

tak jsem provedl a uz se ani zdroj neroztoci

10/01/2014 - 08:00
LubikCZ

MatesApes napsal(a)

tak jsem provedl a uz se ani zdroj neroztoci

Vložils tam ty karty a ramky tak jak tam byly? Zkontroluj si taky kabely, vysuň je a zase je zasuň zpátky. Možná to nepomůže, ale udělej pár velkých (nezvětšovat digitálně!!!) fotek základní desky a hoď to někam a sem dej odkaz, třeba něco objevíme.

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

10/01/2014 - 08:21

Pokud se neroztočí ani zdroj, je to divný, ten by měl v případě AT zabrat vždycky... leda by byly špatně připojený napájecí kabely k desce. Mrkni, jestli jsou k sobě černýma drátama...

A v každym případě vyndej rozšiřující karty, odpoj disky a mechaniky, nech jen desku, cpu a ramky. Pokud se tohle chytí, začni postupně přidávat to, cos prve odpojil.

10/01/2014 - 09:32
Sany

Držím palce !

Ideální by bylo, pokud bys měl k dispozici jiný ověřený AT zdroj na prohození a otestování - tím je zpravidla dobrý vždycky začít, když něco takto viditelně nežije...

Btw jaký původ má ta 486-ka ? Pokud by také např. byla někde z lesa nebo tak podobně (jak to tady na h-v občas dokážeme Wink), muselo by se to zohlednit a proces oživování tomuto faktu lehce přizpůsobitLaugh 

10/01/2014 - 20:53
MatesApes

Vse jsem zkusil vse vytahal a dal zase zpatky jak puvodne bylo ,ani jednou se me uz nepodarilo roztocit zdroj ,mam takovy dojem ze bude problem nekde v pinech na slotech na pamet ale v prostrednich slotech tak jsem to zkousel davat jen po dvou ale stjne nic. Puvod je takovy ze jsem pocitac pred  cca 15 lety prodal kamosoj za 5 tisic a vcera jsem ho od nej vymrucel zpet jdu se pokusit neco nafoti a hodim to sem

10/01/2014 - 21:17
Sany

Ok, tak puvod by snad na zavadu byt nemusel :)
Hele, vyplatilo by se testnout samotny zdroj - všechny vystupni kabely co z nej vedou do desky a do mechanik ve vypnutem stavu vytahej ven, nekde si je zasprajcuj (at nelitaj volne po základovce) a pak zapoj zpatky pouze napajeci konektor harddisku ( z hdd bude lepsi předtímto vytahnout datovy kabel). No a když to pak takto spustis, zdroj musí naběhnout a hadr (pokud není naprosto KO) se musí roztocit. Pokud uz by neslo ani toto, je to pak na sehnani jiného testovaciho zdroje, abys vylucovaci metodou zjistil, co je kde spatne...

No a když by to takto (opakovane !) startovalo bez problemu, zkus tam vždy při vypnutem stavu pridavat jednotlivý mechaniky a nakonec i samotnou desku (pozor - oba konektory desky zastrcit  soucasne a cernyma dratama k sobe, jinak ji usmazis), znovu to nahod a sleduj chovani zdroje - komponenta, která by zpusobila ze zdroj prestane startovat ma zrejme problém a na tu se pak musíš zamerit :)

10/01/2014 - 21:28
MatesApes

tady odkaz s par fotkama nevim co mam fotit kdyztak upresnete

http://ulozto.cz/xoizNwu2/486-rar

10/01/2014 - 21:34
Sany

MatesApes napsal(a)
tady odkaz s par fotkama nevim co mam fotit kdyztak upresnete

http://ulozto.cz/xoizNwu2/486-rar

Deska vypada, ze je v pohode - není viditelne ohorela ani sezrana od soudkového akumulatoru, takze by mohla makat SmileJenom se mi trochu nelibi ty cakance jakesi bile hmoty na desce kolem patice procesoru - jakou to ma konzistenci a co je to zac ?

10/01/2014 - 21:52
MatesApes

Ty cakance tam jsou origo kdyz jsem to mel je to nejakej silikon drzici chladic na cpu ,jo a zdroj nenabehl tak ze se nejspis rozbehl naposledy ze se chtel rozloucit  :-)  neni tady nekdo z vychodnich cech kdo by mel zdroj navic ja teda mam taky nejakou krabicku plnou sim ramek na pude kdyz ji najdu mohu nabidnout

10/01/2014 - 22:03
Sany

MatesApes napsal(a)
Ty cakance tam jsou origo kdyz jsem to mel je to nejakej silikon drzici chladic na cpu ,jo a zdroj nenabehl tak ze se nejspis rozbehl naposledy ze se chtel rozloucit  :-)  neni tady nekdo z vychodnich cech kdo by mel zdroj navic ja teda mam taky nejakou krabicku plnou sim ramek na pude kdyz ji najdu mohu nabidnout

Ohledne AT zdroje - nejrychlejsi asi bude se poptat v mistnich IT shopech, kde servisuji pocitace... pokud budes mit stesti, získáš ho i za odnos a budou ještě radi, ze se toho harampadi zbavili :) Nebo pak ve sbernym dvore, velmi často tam jsou k videni stare AT pocitace. Odkud jsi ?

10/01/2014 - 22:09
MatesApes

To ja mam velice dobry prisun starych komponentu i celych pc jen ze se me nechce cekat muze to bejt za tejden nebo treba za mesic az  . Jinak jsem od Chrudimy

10/01/2014 - 23:32
Sany

No vida, já jsem z Lanškrouna :) AT zdrojů teď ale nějak na rozdávání bohužel nemám, třeba se tady na fóru ještě někdo ozve...

Jinak pak mrkni tady, za 50,- Kč by mohl být tvůj (o starý zdroj předpokládám nebude nějaký extra zájem) :

http://pocitace.aukro.cz/zdroj-k-pc-emko-js-200-i3859379808.html

11/01/2014 - 14:59
LubikCZ

V nejlepším případě to bude zdroj, který s sebou do věčných lovišť nevzal další komponenty, takže sežeň zdroj a uvidíme, co dál.

11/01/2014 - 17:34
MatesApes

Tak zdroj mam ale narazil jsem na dalsi problem ten stary zdroj ma na sobe cudlik na zapinani on off a novy zdroj ma jen 4 draty  viz odkaz

http://ulozto.cz/xv1dedtg/486-zdroj-rar

a uz jsem pochopil tak jsem jsem vyndal spinac ze stareho zdroje ale nevim poradi zapojeni do spinace

11/01/2014 - 18:01
LubikCZ

MatesApes napsal(a)
Tak zdroj mam ale narazil jsem na dalsi problem ten stary zdroj ma na sobe cudlik na zapinani on off a novy zdroj ma jen 4 draty  viz odkaz

http://ulozto.cz/xv1dedtg/486-zdroj-rar

Ty 4 vodiče jsou na síťový vypínač, viz fotky

2i - image hosting zdarma2i - image hosting zdarma2i - image hosting zdarma2i - image hosting zdarma

jen je zvláštní, že další je přímo na zdroji, zkoušel jsi ho zapojit a zapnout?

11/01/2014 - 18:20
LubikCZ

Jo a na tom zdroji je to popsaný

hnědý 5 -- -- 2 modrý

černý  4 -- -- 1 bílý

11/01/2014 - 18:23
MatesApes

Ok mam zapojeno zdroj jede diky  moc hned dam vedet jak vse dopadlo

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 67

Právě online: MilasPce
27 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2061

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 835

Logout: 688

Clous: 638

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 405

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1037

Nejnovější uživatelé:

OnlySoft, tommel, JIVA, Rocys, zetora, wylda, BobocoCZ, okband, Popy, pov, verticalbytes, Mircea Ion, Jpx72, OlegBoums, Brettnok

Administrátoři: Sledge: 4078