Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
No permission to create posts
RSS sp_TopicIcon
Pomuže mě někdo s rozbehnutim 486 ky
12/01/2014 - 20:32
Sany

Ja chodím na normální kuchyňskej a je v poho :)

13/01/2014 - 20:39
MatesApes

Tak uz me to bezi narazil jsem na prvni problem pc uakzuje jen 325 mb na CF Karte a jak na ni dostanu system kdyz nemam cd-rom mohu pouze na tu kartu prenaset veci ani fdd nemam chci dos tak prosim poradte diky

13/01/2014 - 21:21

Mates: podle mě ty MB víc asi u 486 nebudou páč je neumí ? Nebo se pletu ? Jinak s daty je to problém, buď mít instalačky MS-DOS, nebo to nějak vymyslet,... ale nevím jak, já jsem vždy měl na tohle štěstí, že jsem tam ve starém PC ty MS-DOSy měl, nebo mám instalačky Win95 :-)

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

13/01/2014 - 21:26
MatesApes

Neny napsal(a)
Mates: podle mě ty MB víc asi u 486 nebudou páč je neumí ? Nebo se pletu ? Jinak s daty je to problém, buď mít instalačky MS-DOS, nebo to nějak vymyslet,... ale nevím jak, já jsem vždy měl na tohle štěstí, že jsem tam ve starém PC ty MS-DOSy měl, nebo mám instalačky Win95 :-)

Jasny ze to nepobere vic ale jak budu vedet kydz tam neco nestahnu z windows ze se me to nestahne na to misto ktere v 486tce nebude videt ?
Dos jsem nasel ale v zadnym jinym pc mechaniku nemam no nebo by to slo hodit na cd ale nevim jestly to nabootoje

13/01/2014 - 21:55

325MB je podivně málo, i v případě IDE řadiče bys měl vidět minimálně 500MB. Co je to za kartu? Parametry detekuješ kde?

Fajn sajta s imagema DOSu je http://www.bootdisk.com/.

Nemáš po ruce stroj s Win9x? Tam bys mohl tu CF kartu naformátovat a přenést na ní systém.

Už si nepamatuju, jak jsem to řešil naposledy, mám tu pro podobný případy "servisní" CF kartu, ze ktrý systém vždycky přenesu.

13/01/2014 - 21:55

když nastavíš v Biosu BOOT z CD, tak by to nabootovat z toho CDčka mělo ... zkus někde na webu stáhnout instalačky CD MS-DOS, zda-li to ještě existuje ??

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

13/01/2014 - 22:03
MatesApes

Sledge napsal(a)
325MB je podivně málo, i v případě IDE řadiče bys měl vidět minimálně 500MB. Co je to za kartu? Parametry detekuješ kde?

Fajn sajta s imagema DOSu je http://www.bootdisk.com/.

Nemáš po ruce stroj s Win9x? Tam bys mohl tu CF kartu naformátovat a přenést na ní systém.

Už si nepamatuju, jak jsem to řešil naposledy, mám tu pro podobný případy "servisní" CF kartu, ze ktrý systém vždycky přenesu.

Ukazuje me to bios 325mb ale nebudu to takhle komplikovat hodim mam instalcku na tri diskety tak to na ne zitra hodim u brachy pc a bude

14/01/2014 - 01:08
LubikCZ

Tady jsou další bootovací diskety od MS-DOSu ver. 3.3 až po XPčka PRO. Jen je mi divný, že ti to ukazuje pouze 325MB, souborový systém FAT16 podporuje až 2gigový disky, takhle jsem musel rozdělit 6gigový disk na 3x 2 giga, jen nevím přesně u kterýho počítače, jestli to byla K5ka nebo nižší stroj, ale to by mohlo být jedno.

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

14/01/2014 - 08:12

MatesApes napsal(a) 
Ukazuje me to bios 325mb ale nebudu to takhle komplikovat hodim mam instalcku na tri diskety tak to na ne zitra hodim u brachy pc a bude

A jak velká ta CF karta skutečně je? Taky měj na paměti, že ne každá CF karta se dá takhle použít - v PC většinou nejsou problémy, ale stát se to může. 325MB je opravdu podovná velikost.

14/01/2014 - 17:17
MatesApes

Sledge napsal(a)

MatesApes napsal(a) 

A jak velká ta CF karta skutečně je? Taky měj na paměti, že ne každá CF karta se dá takhle použít - v PC většinou nejsou problémy, ale stát se to může. 325MB je opravdu podovná velikost.

Karta je 512  Kingston ma ji zformatovanou jako fat 32 , dalsi vec je ze me 486ka ukazuje ze disk chybi a ze chybi disketova mechanika a pritom kdyz otocim datovej kabel od fdd tak se dioda na mechanice rozsviti  tak nevim kde je kamen  urazu

14/01/2014 - 18:01
LubikCZ

Jestli tam chceš mít MS-DOS, tak to musí být naformátovaný jako FAT16, ten kabel musí mít barevný vodič na řadiči na 1. pinu a u mechaniky musí být u napájecího konektoru a 1. mechanika (FDD) musí být samozřejmě na konci za křížením a taky si ji povol v BIOSu, pokud tak není.

14/01/2014 - 18:33
MatesApes

LubikCZ napsal(a)

Jestli tam chceš mít MS-DOS, tak to musí být naformátovaný jako FAT16, ten kabel musí mít barevný vodič na řadiči na 1. pinu a u mechaniky musí být u napájecího konektoru a 1. mechanika (FDD) musí být samozřejmě na konci za křížením a taky si ji povol v BIOSu, pokud tak není.

A jak to naformatuju na fat 16 a nevim co je konec krizeni ?

15/01/2014 - 20:48
MatesApes

Tak uz to jede jak ma jeste pokoumat ten dos

http://matesapes.rajce.idnes.cz/486dx#DSC00282.jpg

15/01/2014 - 21:03

A hele, 5.25 mechinka, to mě zajímá, co je zač? :)

15/01/2014 - 21:27
MatesApes

Sledge napsal(a)
A hele, 5.25 mechinka, to mě zajímá, co je zač? :)

A Kde zjistim oznaceni mechaniky ? Jo ještě se mě dnes podařilo vyžebrat od starostky 2x stary pc z uřadu to jsem zvědav čim mě překvapi

15/01/2014 - 21:34

Musel bys mrknout přímo na ní, jestli má nějakej štítek...

15/01/2014 - 23:47
LubikCZ

MatesApes napsal(a)

To je bezva, omlouvám se za odmlčení, ale je taky dobrý nechat tě trošku podusit. Není nad to, když člověk na něco příjde sám, to má pak z toho mnohem větší radost. Alespoň u mě to tak je. Když jsem s PC začínal, tak na 44MB disku Seagate ST-157A-1 byl jeden adresář, který se mě zdál, že zabírá moc místa, tak jsem ho smazal. Vše fungovalo normálně do doby než jsem ho vypnul, po dalším zapnutí totiž naběhl s chybovou zprávou "Missing Operating System", tím jsem zjistil, že ten adresář DOS je operační systém a který tam nyní samozřejmě chybí. Dlouho jsem pak čekal na 3 diskety s MS-DOSem 6.22. Chybama se člověk učí, prostě pokus omyl a díky tomu teď vím, co vím. Všechno jsem si musel zjistit sám a bez internetu. Tím samozřejmě nechci říct, aby ses přestal ptát. Klidně se ptej, zjišťuj, testuj, zkoušej a ono to časem půjde úplně samo a pak se budeme tady společně dělit o zkušenosti. Jen tak dál, jde ti to výborně Wink

16/01/2014 - 23:32
MatesApes

LubikCZ napsal(a)

MatesApes napsal(a)

To je bezva, omlouvám se za odmlčení, ale je taky dobrý nechat tě trošku podusit. Není nad to, když člověk na něco příjde sám, to má pak z toho mnohem větší radost. Alespoň u mě to tak je. Když jsem s PC začínal, tak na 44MB disku Seagate ST-157A-1 byl jeden adresář, který se mě zdál, že zabírá moc místa, tak jsem ho smazal. Vše fungovalo normálně do doby než jsem ho vypnul, po dalším zapnutí totiž naběhl s chybovou zprávou "Missing Operating System", tím jsem zjistil, že ten adresář DOS je operační systém a který tam nyní samozřejmě chybí. Dlouho jsem pak čekal na 3 diskety s MS-DOSem 6.22. Chybama se člověk učí, prostě pokus omyl a díky tomu teď vím, co vím. Všechno jsem si musel zjistit sám a bez internetu. Tím samozřejmě nechci říct, aby ses přestal ptát. Klidně se ptej, zjišťuj, testuj, zkoušej a ono to časem půjde úplně samo a pak se budeme tady společně dělit o zkušenosti. Jen tak dál, jde ti to výborně Wink

Diky ale zase jsem v koncich zkopiroval jsem dos na tri diskety ale system me z te prvni nenabehne jak se to tedy ma delat ?

16/01/2014 - 23:40
LubikCZ

Není zač ;), máš změněnou prioritu bootování v BIOSu z disketovky? A kde si sehnal ten DOS? Zkusím si to a pak ti napíšu. Já mám třeba ten dos zkopírovaný z originálních disket.

16/01/2014 - 23:45
MatesApes

LubikCZ napsal(a)
Není zač ;), máš změněnou prioritu bootování v BIOSu z disketovky? A kde si sehnal ten DOS? Zkusím si to a pak ti napíšu. Já mám třeba ten dos zkopírovaný z originálních disket.

Jo pise me to at vyjmu disketu nic to nenajde ted premejslim ja to formatoval ve win xp jako fat nevadi to tomu ?

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 67

Právě online: Logout, Srandista
10 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2061

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 835

Logout: 688

Clous: 638

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 405

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1037

Nejnovější uživatelé:

OnlySoft, tommel, JIVA, Rocys, zetora, wylda, BobocoCZ, okband, Popy, pov, verticalbytes, Mircea Ion, Jpx72, OlegBoums, Brettnok

Administrátoři: Sledge: 4078