Brutal Fate, nová retro FPS akce od autora Brutal Doomu

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Marcos Abenante (známý v komunitě jako Sergeant Mark IV), autor nesmírně populární modifikace Brutal Doom, se pustil do originálního projektu v podobném duchu. Novinka se jmenuje Brutal Fate a co nevidět by se měla objevit na Steamu ve formě early access. Datum vydání je stanoveno na leden příštího roku.

Stačí jeden pohled na screenshoty a je jasné, že tohle je v podstatě starý dobrý Brutal Doom, ovšem osvobozený od břímě Doom licence. I příběh je poněkud povědomý - kolonie na Jupiterově měsíci Callisto se odmlčela a vy jste jeden z členů oddílu, který byl vyslán situaci prošetřit. Ihned po příletu seznáváte, že všech milión obyvatel kolonie bylo nemilosrdně zmasakrováno a jejich těla byla ohavně znetvořena.

Brutal Fate slibuje spletité úrovně, jak se u klasické FPS akce sluší a patří, široký arzenál a nepřeberný počet monster s nepřeberným počtem oddělitelných kousků. Zajímavostí je přítomnost počítačem ovládaných spolubojovníků, kterým vy coby velitel dáváte rozkazy.

Hru pohání osvědčený GZDoom - stařešina, řeklo by se, přesto jsou hardwarové nároky relativně vysoké. Jak je vidět na videu, autor engine nešetří a využívá jeho schopností naplno. Pro hraní je předběžně doporučena i3ka s 2GB RAM a GPU na úrovni GeForce 750Ti.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle