Chystá se Phantom Fury, pokračování Ion Fury

O Ion Fury už tu bylo napsáno mnohé, tak jen krátce pro osvěžení - jde o retro FPS akci, která je stavena na enginu BUILD, který poháněl takové pecky, jako Duke Nukem 3D či Blood. A nejde jen o nějaký laciný gimmick, obsah je vystavěn poctivě a s ohledem na legendy, ovšem zároveň ždíme z eginu až nemožné. A kdo se kdy pral s BUILDem potvrdí, že jsou mnohem pohodlnější nástroje, pomocí který lze stavět FPS akce...

...např. moderní Unreal Engine 4, který přede pod kapotou připravované novinky Phantom Fury, která na Ion Fury přímo navazuje. Fandy klasik asi zklame, že tentokráte je použit engine veskrze moderní, ale nevěšte hlavu, je v tom fór.

Phantom Fury se totiž k Ion Fury má asi tak, jako se Duke Nukem Forever má k Duke Nukem 3D. Hru sice pohání současný engine, ale vizuální stránka je schválně laděna někam do začátku 21. století, místy dokonce vyloženě cituje nedávno uniklý build Duke Nukem Forever z roku 2001. Jinými slovy, vývojáři v Slipgate Ironworks si řekli, že si udělají vlastní DNF, with blackjack and hookers.

Chystá se Phantom Fury, pokračování Ion Fury

Těšit se můžeme na akcí přeplněné road-movie, interaktivní svět, pilotáž vrtulníků, přes dvacítku unikátních zbraní, skilly a vylepšení, a samozřejmě nekonečné zástupy nepřátel. Příběh tam taky nějaký bude, ale koho to zajímá ;)

Hra samozřejmě vyjde pod hlavičkou 3D Realms, a to někdy v roce 2023. Vzhledem k použitému enginu jsou hardwarové požadavky poněkud vyšší, ale vyloženě krvavé to také není - Intel i5 2.5GHz, 8GB RAM a Intel HD4400. Doporučené ovšem vypadají o špetku hůře - Intel i5 3.5GHz, 16GB RAM (au) a NVIDIA GTX 470 / AMD Radeon 6870 HD. Kromě PC hra vyjde pro PlayStation 5, Xbox Series X|S a Nintendo Switch.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak 3DFXPlacka / odznak 3DFX 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle