high-voltage.cz discord

V souvislosti se včera spuštěným OpenRA multiplayerem padl v komentářích dotaz, zda by nebylo moudré mít pro svolávání hráčů k dispozici Discord. Inu, asi bylo, tahle služba zdá se všeobecně letí, používají jí pravděpodobně všichni, co si definitivně přiznali, že IRC (a ICQ!) ze stavu klinické smrti již nikdo nevzkřísí... tak proč ne, nemusíme být retro za každou cenu, že.

Pokud tedy bažíte po online chatu se mnou (a doufejme i mnohými dalšími), přijměte tuto pozvánku. Uvidíme, co se z toho vyloupne ;)

high-voltage.cz discord

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"high-voltage.cz discord"

 • P8j6 napsal:

  Pff… kde tenhle web spěje. Tohle je retronautická komunita? Co je špatně na IRC?

  • Sledge napsal:

   No nic, akorát to nikdo nepoužívá :)

   • P8j6 napsal:

    ICQ, to je proprietární a jak kdysi zablokovali používání alternativních klientů, tak ta komunita vymřela. To bych i věřil že nikdo nepoužívá.
    Ale IRC, to je stále živé. Stále najdeš spousty aktivních kanálů kde se diskutuje.

    • Srandista napsal:

     Hej, IRC je stále živé, ale iba medzi určitou a dnes hodne malou skupinou ľudí. A po pravde, IRC #high-voltage.cz bolo úplne mŕtve. Zato na terajšom Discorde je po 8 hodinách od spustenia serveru už 9 ľudí.

     • j.t.d. napsal:

      Ovšem situaci znesnadňuje, že servery pro IRC, 32 let starý protokol, zavádí šifrovací vrstvy jako TLS, takže připojení ze starých počítačů, kde klienti takovou vopičárnu nepodporují, se stává stále nemožnější.

      • Srandista napsal:

       Ako chalani ale úprimne. Boli by ste na to prípadné IRC pripojený z retro strojov? No neboli, to sa tu nemusíme tváriť. Pripojili by ste sa z nich možno raz, možno občas, ak vôbec, ukázať to ako kuriozitu, ale normálny každodenný chat by ste stejne obsluhovali z hlavného PC v domácnosti. No a potom už je úplne jedno, či to bude na IRC alebo Discorde. Navyše, ako som spomínal, #HV.cz IRC bolo úplne mŕtve, keď som sa tam pár krát v minulosti pripojil, zatiaľ čo ten Discord nám zatiaľ utešene narastá.

       • jezevec_lesni napsal:

        Já myslím, že Discord už používá plno lidí kvůli práci nebo protože na Twitchi je to v podstatě standard. Chtít po lidech, aby si instalovali IRC a měli ho zapnutý jenom kvůli jednomu kanálu, to by myslím nefungovalo.

        • Sledge napsal:

         Nefungovalo, fakt tam za celou dobu nikdo nepřišel :) A tady se zatim lidi sypu docela slušnym tempem. Uznávám, možnost připojit se k IRC z XTčka byla krutě retro, ale co s tím, když jsem tam sám :)

 • jvempire napsal:

  Mě Discord připomíná BBS, takže jsem celkem spokojený uživatel.

 • lasice napsal:

  a mě to je úplně jedno :D

 • King_Marty napsal:

  Já ani nevím co to ten Discord je … (né že bych to svoji přítomností nějak vytrhl)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1916 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš AMIGARetro podložka pod myš AMIGA 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle