Kde dlí ATOM247

Jak jistě víte, kdesi v "serverovně" ztracené v hlubokých hvozdech západních Čech běží vysokonapěťový herní server ATOM247, díky kterému se můžete kdykoli oddat online hrám OpenTTD, OpenRA, Doom či World of Warcraft. A tím "kdykoli" myslím "když to zrovna nepadne na hubu", jako to padlo před několika dny kvůli kvílivému blizárdu a z něj vyplývajícím výpadkům elektrické energie.

Samozřejmě jsem zde na HV velitelství nemeškal a okamžitě jsem na místo vyslal čety školených techniků. Kontakt s prvními dvěma skupinami byl bohužel záhy přerušen, takže si je škrtám, ovšem zarputilá jednomužná četa číslo tři se přes metrové závěje sněhu, hladové smečky vlků a hrstky zbloudilých turistů v žabkách zdárně probojovala na místo, a já tak nyní mohu konstatovat, že to stále nefunguje, stále nevíme proč, jelikož na místě není žádný použitelný monitor, a naprosto netušíme, kdy to zase fungovat bude.

Zatím se můžeme pokochat malebnou zimní krajinou prokletých Sudet. Nekecám, server je skutečně umístěn v oné hnilobou prolezlé boudě.

A moment, právě dostáváme zprávu od technika, ano, ano stále to nefunguje, rozumím, ano, manuál vázaný v lidské kůži nalezen, ano, motorová pila je uložena pod stolem, a ne, tu ruku už si stejně nechtěl používat. Inu, groovy.

DEN POTÉ (aktualizace)

Nezdolný technik nemeškal a nasadil do akce ty nejmodernější diagnostické nástroje. Jak můžete vidět na fotografii níže, jde o patnáctipalcový LCD monitor Fujitsu-Siemens, který nezobrazuje dvě ze tří barevných složek, a pomocí kterého bylo odhaleno, že za závadu mohl špatně zasunutý síťový kabel. Inu, na odbornou práci odborníky... (Samozřejmě žertuji, monitor je OK a závada sice v připojení byla, ale závažnějšího rázu. Díky za rychlou akci, mistře! ;)

Kde dlí ATOM247

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Kde dlí ATOM247"

 • King_Marty napsal:

  Tomu se říká CyberPunk 2021

 • RetroPhill napsal:

  Co to je vedle za stožár- BTS, vysílač, rozvodná síť? Jinak underground, jak se patří! Myslel jsem, když jsi psal o brlohu v lesích, že to je nadsázka :D.

  • Sledge napsal:

   Předám dotaz tomu elegánovi z fotky :)

   • RetroPhill napsal:

    Tolik to zas nehoří – myslím, že s ohledem na ty kabely na zdi tam nějaké dálkové vedení bude, na té fotce s Mistrem vzadu prosvítají tašky na střechách? tak předpokládám nějakou osadu poblíž…

  • Thomeless napsal:

   Je to byvalej dokrejvac televizniho signalu. Aktualne slouzi jako BTS. Vzdalenost od civilizace cca 350m furt nahoru do kopce. Autem se tam aktualne neda dostat takze jedine pesky. Ale jo nahoru cca 15-20 min, dolu 8 min.

   • Thomeless napsal:

    Jeste doplnim, kabely jsou z casti venkovni FTP Ca5e (připadne Cat7 k jednomu spoji Alcoma) co vedou k antenam na stozar a dale tam jsou nejaky koaxy ktery jsou ke spojum od Erricsona

 • Doomtrooper napsal:

  Parada :) Takhle vypada srdcarina ;) Palec nahoru!

 • jezevec_lesni napsal:

  Je tam ten server vůbec legálně? Nebo jste jim ho tam podstrčili a teď už je tam tak dlouho, že si každý akorát řekně: “vždycky to tu bylo a svítí to, tak to sem asi patří” :) ?

 • Pentium napsal:

  No to je síla :D Předpokládám, že je výhodnější platit výpalný henleinovcům než platit za nějakej pořádnej sever hosting?

  • Sledge napsal:

   Určitě, protože tohle mě nestojí nic ;) Snad kromě nějakých díků a případně piva :) Samozřejmě kdyby na tom mělo běžet něco kritického, volím profi hosting, ale na tenhle sranda projekt je to akorát. A konektivita famózní, když to teda zrovna nespadne :)

 • slayn napsal:

  takze ti na ten wow server vlitnul blizard, povidas?

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »