Ludum Dare 46

Ludum Dare je víkendová on-line akce, která probíhá 2x ročně a jejíž cílem je naprogramovat hru na dané téma. Akce se účastní jednotlivci i týmy z celého světa. Aktuální Ludum Dare 46 na téma "Udržujte to naživu" probíhá 18-21.4.2020.

Ludum Dare 46

Soutěží se ve dvou kategoriích:

Compo (klasické Ludum Dare) – kategorie je určena pro jednotlivce, kteří mají na dokončení hry 48 čistého času. Mohou použít libovolné nástroje, ale všechny části hry, včetně grafiky a hudby, musí být vytvořeny v rámci soutěže.

Jam – kategorie pro jednotlivce i týmy, délka je prodloužena na 72 hodin a mohou být použity assety třetích stran, případně ty, které jste si vytvořili dříve.

Kompletní pravidla si můžete přečíst na stránkách akce.

Během tak krátké doby samozřejmě nevzniknou velké hry, ale i tak stojí se podívat, jaká díla byla vytvořena. Některá jsou i přes omezenou délku trvání akce velmi dobře hratelná, jiná slouží třeba jako koncept pro komerční hru (mezi známé příklady patří třeba Chamelon Run).

Pokud se máte zájem podívat, co se v tomto kole urodilo, navštivte portál itch.io, na kterém jsou hry průběžně zveřejňovány a můžete si je filtrovat a třídit podle různých pravidel.

Ludum Dare 46

Za sebe určitě mohu k vyzkoušení doporučit minihru Tumble baby, ve které musíte přeskládávat kostičky tak, aby se dítě dostalo k medvídku (varování - bohužel nejde vypnout hudba, ale většina prohlížečů umí ztišit záložku 😉).

Ludum Dare 46

Jiný hezký příklad jsou Tiny Fragments.

Poslední dobou se mi takovéto jednoduché hry velmi líbí a před autory musím smeknout, co dokáží zvládnout. Pokud máte zájem, tak hurá na itch.io, výběr je obrovský!

Autor: KamilZm

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1916 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš GEROJSRetro podložka pod myš GEROJS 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle