Mohlo by se líbit: Barkhan, moderní kopírka Dune 2000

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Všichni tady samozřejmě chápeme, že jakákoli podobnost s universem Dune, nebo přímo s Dune 2000, je neúmyslná a čistě náhodná. Není vina autorů, že stejně jako Arrakis, je i planeta Barkhan vyschlá jak troud, pouště kam fremenovo oko dohlédne, a stejně tak není jejich chyba, že se v písku bohatém na jedinečné minerály prohánějí obří píseční hadi. Vesmír je holt zvláštní místo a o náhody v něm není nouze.

Mohlo by se líbit: Barkhan, moderní kopírka Dune 2000

V real-time strategii Barkhan se chopíte jednoho ze tří rodů klanů, a cílem je pochopitelně definitivní ovládnutí planety. The Clan of Power spoléhá na brutální sílu, The Clan of Will na důvtip, a The Clan of Trickery na trochu toho poctivého šmejdství. Letmo to připomíná rody Harkonnenů, Atreidů a Ordosů, ale jak jsem uvedl, prostě náhoda, za to vývojáře z Glyph Worlds nikdo popotahovat nemůže.

Hra ještě není hotová, ale v tuto chvíli si můžete zkusit plně hratelné demo, viz Barkhan na Steamu. Vydání je stanoveno na červenec tohoto roku. Plná hra bude kromě kampaně pro jednoho hráče podporovat i online multiplayer. A hlavně pozor na ty hady!

Hardwarové nároky jsou skromné, na mém veteránovi s i5-3570 a GeForce 760Ti se vše hýbe uspokojivě, místy i na 60 fps.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Mohlo by se líbit: Barkhan, moderní kopírka Dune 2000"

  • Lobodin napsal:

    Díky za tip.. Demo nainstalováno a hned v první hře jsem dostal na „zadek“ z prvního útoku. Ta podobnost s Dune se opravdu zdá jako velmi náhodná… Ostatně jako vývojářův minulý kousek „War Selection“ velmi, ale velmi vzdáleně připomíná Age of Empires. :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle