Powers in the Basement, pocta starým „lucasovkám“

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Powers in the Basement se nijak netají tím, že je poctou adventurám od LucasArts se vším všudy. Na první pohled si kromě povedené grafiky povšimnete výběru akcí vedle inventáře. Do toho hraje příjemná hudba, a groteskním humorem, který je těmto hrám tak blízký, hra nešetří.

Ve hře se stanete patnáctiletým puberťákem, přičemž už jenom jeho jméno Will Phail dává tušit, že nemáte zrovna na růžích ustláno. Právě přestalo pršet a Will by rád vyrazil ven za kamarády. Nemůže ale přece nikam bez svého metalového trika. Jelikož hlavní protagonista je netáhlo jak zákon káže, jeho první kroky povedou za jeho babičkou. Ta mu sice triko už vyprala, ale protože nefunguje elektřina, nemůže ho vyžehlit. Čeká vás tedy nelehký úkol - zprovoznit generátor, který pohání křeček v kolečku. Hra se totiž odehrává v jakémsi modernizovaném středověku.

Powers in the Basement, pocta starým „lucasovkám“

Samotná hra není nijak extrémně obsáhlá a odehrává se celkem na čtyřech obrazovkách. A záleží na vašich schopnostech, kolik času vám její dohrání zabere. Jestliže jste zkušení řešitelé adventur, vaše prostřední jméno je Guybrush, a lednici otevíráte zásadně pomocí systému kladek, může vám dohrání zabrat i něco kolem jedné hodiny. Pokud jste já, pak bez návodu asi tak ±20 let. 🙂

Hru si můžete stáhnout zcela zdarma na itch.io, Steamu a GOGu, přičemž na prvních dvou jmenovaných si můžete za tři babky pořídit i pěkný soundtrack, a na Steamu jsou k dispozici také achievementy, kterých je hned 24 a zdaleka ne všechny jsou odemknutelné pasivně průchodem hrou.

Powers in the Basement, pocta starým „lucasovkám“

Autor: Krakenus

Python vývojář, herní závislák a linuxák v jedné osobě.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle