Sleeping Menace, indie plošinovka pro fanoušky Dangerous Dejva

Pokud se slzou v oku vzpomínáte na klasickou 2D hopsačku Dangerous Dave in the Haunted Mansion, popř. pokračování Dangerous Dave's Risky Rescue, mohla by se vám do vkusu trefit novinka Sleeping Menace.

Sleeping Menace, indie plošinovka pro fanoušky Dangerous Dejva

Hra je sice vytvořená v Unity a tedy určená pro moderní systémy, její audiovizuální stránka je ale dokonalé retro. Tzn. ne takové to indie pseudoretro, kdy hra sice vypadá staře, ale ve skutečnosti by na žádném starém systému prostě běžet nemohla. Tohle je 320x200 v 16 barvách a s celými třemi zvuky. Nic, s čím by se vaše 386ka neporadila.

Varování: obtížnost je stejně hnusná, jako v případě Dangerous Dejva, po prvních pár obrazovkách jsem měl chuť narvat si propisku do oka, aby se mi aspoň trochu ulevilo. A varování číslo dvě: hra je podstatně více mládeži přístupná, místo broků z brokovnice vrháte baseballové míčky, jakékoliv gory animace chybí, v tomhle má Sleeping Menace velmi blízko Commander Keenovi. Jo a hlavní hrdina se jmenuje Kevin. A z Kevina můžou mít hrůzu snad jedině Mokrý banditi.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Sleeping Menace, indie plošinovka pro fanoušky Dangerous Dejva"

  • Blodyavenger napsal:

    I was positively surprised when I saw news about Sleeping Menace. It was really fun developing the game so I’m really happy to see it caught your attention Thank you for writing about it!

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1 552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-NUKEPodtácek ATOM-NUKE 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle