TIP: indie retro adventura The Legend of Skye

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Na Steamu a na GOG se dnes objevila atraktivně vypadají retro adventura The Legend of Skye, která se inspiruje v klasických dílech od LucasArts, zcela konkrétně křepčí druidské tance ve hvozdech nedaleko od fantasy prapředka jménem Loom, byť po stránce ovládání zůstává věrná základní sadě příkazů v kombinaci s inventářem s předměty.

V roli mladé druidky jménem Skye se vydáte zhatit plány podlého krále Finna, který si brousí zuby na domovský les.

Po stránce herní jde o klasickou point'n'click adventuru v lucasovském střihu, tzn. postavenou především na vyprávění příběhu, na řešení hádanek, na lehkém humoru, a také na přívětivé obtížnosti, kdy je nemožné zaseknout se v nějakém slepém konci.

Grafika částečně ctí dávné legendy a je vyvedena v rozlišení 320x180 (po násobení šesti dostáváme 1920x1080), nicméně barev je násobně více. Atmosférická hudba je zpracovaná na moderní úrovni, dabing bohužel absentuje. Na hráče čeká více než 40 obrazovek, 90 předmětů k uložení do inventáře a 30 postav k interakci.

Herní doba The Legend of Skye by se měla pohybovat někde mezi 10 a 15 hodinami, což mi za těch 10 eur, za které se hra prodává, přijde docela fér ;) Pokud si nákupem nejste jisti, můžete nejprve vyzkoušet plně hratelné demo. Technická: hra je vytvořena v AGS.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"TIP: indie retro adventura The Legend of Skye"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle