Unciv, open-source reimplementace Civilization 5

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Rádi byste okusili mechanismy báječného pátého dílu série Civilization, ale i ty dva dolary, co hra stojí ve slevách, jsou na vás moc? Pak je tu UNCIV, otevřená a "svobodná", jak rádi používají ti afektovanější, reimplementace CIV5. Cílem projektu Unciv je skutečně gameplay identický s pátou CIVkou, ovšem s otevřeným zdrojovým kódem, vlastními grafickými i zvukovými podklady, a též s podporou modů.

Unciv, open-source reimplementace Civilization 5

Chvíli jsem to zkusil, hrát se to asi dá, nicméně hra zásadně trpí tím, že primární cílovou platformou je pravděpodobně mobilní Android, na desktopu (Windows i Linux) jsou ovládací prvky jednoduše ohavné. Nehezké je též hrubé škálování textů, bez vyhlazování. Potěšit může fakt, že mezi jazykovými verzemi je i téměř kompletní čeština. Samozřejmě zapomeňte na nějaké sofistikované animace či efekty, celé pojetí je vyloženě spartánské, na druhou stranu díky tomu vás nezdržují zbytečnosti a můžete se soustředit na hru samotnou.

Inu, na telefonu asi fajn, lepší nějaká CIVka, než žádná CIVka, ale na PC bych rozhodně volil FreeCiv, chtěl-li bych se držet v open-source vodách. Btw. Unciv brzy najdete i na Steamu.

Doplnění: zkusil jsem to i na telefonu a tam to skutečně dává podstatně větší smysl, krásně to odsýpá, nic nezdržuje, a ovládání dobře sedne do ruky. Kopec zábavy v pouhých 18MB :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Unciv, open-source reimplementace Civilization 5"

  • atreides napsal:

    Tak tak. Když už tak jednoznačně na mobilu. Ona taky UnCiv původně vznikala jako čistě Android projekt.

    Civ5 zachycuje velmi věrně, takže pokud ji máte nahranou na kompu hned budete jako ryba ve vodě. Nenáročná na výkon, malá na místo, bez reklam/mikrotransakcí a hratelná offline. Sleduji její vývoj už pár roků a mohu jednoznačně doporučit. Ideální volba pro všechny stratégy, kteří chtějí mít i nějakou gembu na cesty.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle