Vánoční dárky na Epic Game Store

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Někdo ho nenávidí, někdo ho se skřípěním zubů toleruje, někomu nevadí a někdo ho naopak vítá. Ti, co nepatří do první skupiny, se mohou od těšit na malou vánoční nadílku.

Elektronický obchod Epic Game Store bude počínaje 19.12.2019 po 12 dnů každý den uvolňovat jednu hru z jejich nabídky zdarma. Pokud máte účet, tak se vyplatí tam jednou za den zaskočit a minimálně se podívat. Pokud tam ještě účet nemáte, třeba Vás to naláká.

Vánoční dárky na Epic Game Store


Poznámka pod čarou, můj osobní názor.

Patřím do skupiny, která Epic toleruje. Nejsem nadšen z toho mít nainstalovaného další klienta. Na druhou stranu je pravda, že Steam potřebuje konkurenci, aby nestagnoval. V přepracované knihovně je vidět, že se výsledky projevují a doufám, že něco obdobného provedou i se stránkami obchodu, které moc přehledné nejsou. Přesto mám názor, že 20-30 %, které si Steam bere, není zase tak vysoký podíl na to, co vše hráčům i firmám nabízí.

Některé současné praktiky (nejen) Epicu se mi nelíbí, byť jde pouze o kšeft. Mám trochu obavy, abychom na to nedojeli všichni. Stávající systém přetahování se tituly, nekonečné slevy nebo rozdávání her zdarma, není podle mě udržitelný. Strašně se tím kazí trh a devalvuje se hodnota práce. O to více oceňuji například přístup Wube Software, kteří nikdy nechtějí dát své populární Factorio do kolotoče slev. Váží si své práce.

Autor: KamilZm

Komentáře k:
"Vánoční dárky na Epic Game Store"

 • Falcon napsal:

  Mně osobně nevadí Epic jako takový, spíš rozrůstající se množství nikoliv primárně elektronických obchodů, ale spouštěčů zakoupených her.

  Takový spouštěč je nepochopitelně přerostlý na několik set MB, vyžaduje připojení k internetu a bez něj neumožní po nějaké době zakoupenou hru spustit (Steam). [Zamrzí, pokud máte laptop jen na cestování a nedejbože před cestou mimo civilizaci spustit Steam, abyste si zahráli Civilizaci :) ]
  Vyžaduje časté aktualizace vlastního jádra, nezřídka se zacyklí do stavu, kdy se musí odinstalovat a opět nainstalovat ze stránky výrobce (Origin).
  Při spuštění Vám vesele nasype chybové hlášky o tom, jak hru nelze spustit, jen aby jí spustil na pozadí, což občas dá pokouřit zvukovému kodeku tak, že nenastartuje (Bethesda Launcher).
  Úplně nejvypečenější je ale jednoznačně Elder Scrolls Online na Steamu, kde Vás Steam nechá stáhnout 80GB, aby spustil Elder Scrolls Online Game Launcher, který sezná data k ničemu a začne stahovat 80GB nanovo. Tato chyba je neopravena od startu 2016. A to se vyplatí!

  • Sledge (admin) napsal:

   Ano, je to všechno poněkud rozežrané. Aktuálně preferuju GOG Galaxy 2.9, což je sice taky bumbrlík (však je to vystavěné jako webová stránka a běží to na Chromium Embedded Framework), ale aspoň stačí klient jeden. Sice nemám dostupné všechny možnosti z ostatních klientů, ale na správu a spouštění her to stačí.

   Jinak EPIC by mi ani nevadil, vadí mi ten agresivní marketing – předplácení exkluzivit. Zvlášť u titulů, který být exkluzivitami neměli, viz Phoenix Point.

 • Jirka napsal:

  TUhle jsem na Games.cz slyšel, že si steam bere až 50 procent z prodeje? Zde je uvedeno 20-30 procent. Nebyl by nějaký zdroj pro potvrzení této informace?

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle