4 arkádové klasiky nově na GOG

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Do katalogu GOG nově přibyla čtveřice akčních klasik, které vyšly z dílen vývojářského studia Toaplan, a dnes je má pod palcem distributor Bitwave Games. Ač některé z her vyšly i na domácích platformách, ve všech čtyřech případech jsou na GOG k zakoupení verze z arkádových automatů.

Např. raketkovou střílečku Truxton můžete znát z konzole SEGA Mega Drive, sám mám ve sbírce příslušnou cartridge :) Twin Cobra je podobného ražení, místo futuristického vesmírného plavidla ovšem ovládáte helikoptéru. Ani Out Zone se předchozím dvěma hrám příliš nevzdaluje, ovšem pod joystick dostáváte ozbrojeného panďuláka. Monotónnost trochu ředí až Zero Wing, což je sice také střílečka, ale skroluje zlevo doprava, na rozdíl od zbylé trojice skrolující shora dolu.

Pro navození těch správných libých pocitů jsou samozřejmě dostupné příslušné CRT filtry. Zaručen je prý i minimální input lag, už jen zmínka o něm dává tušit, že distributor ví, co dělá. K dispozici jsou též online tabulky s highscore a pár dalších moderních vychytávek, jako např. možnost hru přetočit zpět, když se něco spektakulárně podělá. A že se to v těch vytvrdlých arkádovkách tu a tam stane ;) Ale nevěšte hlavu, novinkou je i speciální very easy mode pro neumětely, jako jsem třeba já. Vhod přijdou i oblíbené trofeje, tedy achievementy.

Btw. kdo z nějakého záhadného důvodu nemá rád GOG, může hry zakoupit i na Steamu.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle