Alex Kidd, vzkříšení zapomenutého maskota

Jako byl ježek Sonic svázán s konzolí SEGA Mega Drive, tak je starší Master System neodlučitelně spjatý se postavičkou jménem Alex Kidd. Plošinovka Alex Kidd in Miracle World byla totiž po počátečním prodeji na cartridgích integrována přímo do konzole, a Alex Kidd tak figuroval coby logický maskot. Jak to nakonec dopadlo už víme - opravdovým maskotem a odpovědí Segy na konkurenčního Maria se stal o pár let později mnohem populárnější Sonic, a Alex Kidd upadl do zapomnění.

V době remasterové / remakeové ovšem není žádné zapomenutí definitivní a žádné propadliště dějin dosti hluboké. Těšit se tak můžeme na oficiální remake Alex Kidd in Miracle World DX, jehož vydání je stanoveno na někdy v roce 2021. Hry vyjde na PC (Steam), Playstationu 4, Switchi a Xboxu One. Klasickým tahákem je mocně přepracovaná a zmodernizovaná audiovizuální stránka, stejně jako možnost kdykoli přepnout do klasické podoby.

Alex Kidd, vzkříšení zapomenutého maskota

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »