Apogee znovu v akci

Sharewarovky od Apogee, to je léty prověřený punc kvality za rozumnou (tedy nulovou) cenu. Klasické logo s důvěrně známou znělkou bylo po dlouhou dobu věrným souputníkem mnoha vašich toulek v říši DOSových her. A pak to nějak zhaslo.

Apogee znovu v akci

Poslední větší akce se odehrály kolem roku 1996, kdy byl pod původní značkou Apogee Software Ltd. vydán Stargunner a Xenophage, poté se z Apogee stalo 3D Realms. Značka tak úplně mrtvá nebyla, pod Apogee Software LLC vyšla od roku 2008 hrstka her (Rise of the Triad, Crystal Caves HD). A nyní došlo k dalšímu "přebrandování" na Apogee Entertainment a k návratu ke kořenům, tedy k publikování nezávislých titulů. Alespoň tak je v tuto chvíli přislíbeno.

Apogee znovu v akci

Mohlo by se tedy zdát, že jen někdo odkoupil polomrtvou značku a jako maňáskem s ní zavrtěl před lačnými davy retrochtivých hráčů. Jenže - "na palubě" jsou i stará známá jména, jako např. Scott Miller, který je s Apogee spjat v podstatě od nepaměti. A videem, které ohlašuje návrat ve velkém stylu, vás provází sám Jon St. John, dabér Duke Nukema. Na šméčko to tedy nevypadá.

Ve zmíněném videu lze zahlédnout i odlesky připravovaných titulů, jako jsou survival plošinovka Residual či remastery (pravděpodobně) Commander Keen, Monster Bash, Cosmo's Cosmic Adventure a Raptor (na tom už Scott Host maká nějakou dobu).

Tak držme palce, nemůžu říct, že by mi existence distributora zaměřeného na nezávislé tituly přišla nepříjemná :) Novinky kolem Apogee můžete sledovat na Twitteru.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

13 patronů přispívá částkou 1502 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek plecháč Hrnek plecháč "Svatý grál" IDDQD 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle