Battle Grid, akčně přemýšlivá novinka pro ZX Spectrum

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Velmi osvěžující! V záplavě plošinovek a stříleček podobných si jako vejce vejci je novinka Battle Grid vítaným zpestřením. Hra v sobě totiž kombinuje jak akční, tak taktické prvky. Na první pohled jde o klasickou střílečku - ve spodní částí obrazovky máte bojový dron, který střílí projektily na přibližující se emzáky. Jenže zároveň máte k ruce "satelitní systém", pomocí kterého ovlivňujete herní plochu, což je pro dosažení vítězství nezbytné, protože jen díky práci se satelitem je možné zničit emzácké lodi, ze kterých proudí vlny nepřátel.

Takže zatímco levá ruka na klávesách ZXC obsluhuje dron, ruka pravá pomocí IJKl/MN/SPACE šmejdí po bitevním poli satelitním zaměřovacím systémem. A hemisféry úpí, na Battle Grid se vám pravděpodobně bude hodit trénink z krocení klavíru či bicích :) Před hraním doporučuji pročíst si prvotřídně zpracovaný přiložený manuál, který na 22 stránkách osvětlí vše podstatné. Nebojte, část obsahu jsou obrázky a nástin příběhu.

Hra je ke stažení zcela zdarma, na GitHubu jsou dokonce dostupné zdrojové kódy.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Battle Grid, akčně přemýšlivá novinka pro ZX Spectrum"

  • Viktor Špička napsal:

    To zní zajímavě .Po pravdě zvlášť u takhle vousatého retrosystému je na nových kouscích rychle poznat co je odpad a co neseká tvůrce jako Baťa cvičky přes kopírák.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle