Big boxy a boj se zločinem

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1216 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Občas, abych si udělal radost, rozšířil sbírku a nechtěně pozlobil drahou polovičku, zakoupím nějaký pěkný big box. Onehdá jsem přes Ebay sehnal za směšný peníz níže uvedenou pecku a když hra přišla, nestačil jsem se divit. Krabice a obsah, všechno vypadalo jako by to právě vyjelo z výrobní linky, nebo odkud ty hry vlastně vyjíždějí. Mělo jít o disketovou verzi, ale prodejce se prý spletl a poslal CD verzi.

Big boxy a boj se zločinem

Jako kompenzaci následně zaslal dvě (!) sady originálních disket. Nevím proč, ale přijde mi to celkem podezřelé, takže se ptám Vás, nejpovolanějších, mohu nějak zjistit, zda to byl kauf století, nebo jsem podlehl svodům neznámého cizince a nechal se napálit? Až s tím v budoucnu půjdu do Mistrů zastavárny, nerad bych si utrhl ostudu. Btw. setkal se někdy někdo z Vás s fejky bigboxů? Přikládám fotky podezřelého předmětu.

Autor: iarmanu

Komentáře k:
"Big boxy a boj se zločinem"

 • Sledge napsal:

  Tohle bude práce pro Guldyho, jdu ho sem nahnat :)

 • Viktor Špička napsal:

  Tak v jedné ze zastaváren se tu otevřeně prodávají legendární konzolové hry ještě ve fólii ….. Samozřejmě že fólie je nová a hry možná původní .
  Když je zájem …..jsou i nové foil originály ;) Proto se fakt divím , že někdo fanaticky kouká po krabičkách a „nenačatém balení “ …
  Ale 99% stav je , no ne ? Ale vyrobit náhradní PSX krabičky , to ani Číňan nezvládá :/

 • Guldy napsal:

  Fake krabice i diskety existují. Pro nejlepší posouzení je ideální krabici prozkoumat zblízka nebo mít víc kvalitních fotek. Tenhle kus mi z fotky nepřipadá podezřelý.

  Je poměrně běžné, že různí prodejci mají hromadu „stejných“ originálek. Snaží se buď odkupovat zbytky ze skladů nebo obepisují bývalé distributory apod. To šlo ze Slovenska?

  Podle mě má prodejce spoustu kusů, jejichž obsah vytahoval kvůli různým fotkám a pak to jen správně nesestavil zpátky (tyhle diskety i CD existují).

  Takže můžeš být v klidu, ale ani tak bych to nepovažoval za kauf století.

  • iarmanu napsal:

   Koukal jsem do historie ebaye, u prodejce je vedeno US, ale pokud si dobře vzpomínám, šlo to že Slovenska.

 • Jardasu napsal:

  Tohle vypadá identicky s krabicí, kterou jsem koupil před lety za 25,- v Levných knihách. Teda až na ty diskety, byla to ta CD verze.

  • iarmanu napsal:

   Tak v levných knihách se občas daly sehnat zajímavé kousky. Mimo jiné jsem tam kdysi zakoupil monstrózní big box se sběratelskou edicí Z, s tričkem a kdoví čím ještě, bohužel ve francouzštině. Ufo jsem tam kupoval taky, ale jen cd s manuálem.

 • Doomtrooper napsal:

  Za mě je tohle legitimní verze. Nenašel jsem na ní nic podezřelého. Takhle to dělat by se zatím nevyplatilo u takovyhle titulů.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-NUKEPodtácek ATOM-NUKE 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle