Blade of Agony, Wolf říznutý Medal of Honor a rozběhaný na Doom enginu

1701.cz - retrogaming merch

Will it blend? Inu, zjevně ano, protože ač jde o ingredience na první pohled nepříliš souznící, výsledek je překvapivě chutný a příjemně ostrý!

O WolfenDoom: Blade of Agony je s vydáním nejnovější verze 3.0 poměrně slyšet, ovšem projekt samotný je k zahrání již roky, první plně hratelná verze 1.0 vyšla roku 2016. Takže žádná ukrutná novinka, jak by se snad z některých článků v méně specializovaných magazínech mohlo jevit ;) Nicméně aktuální verze je po dlouhých šesti letech vývoje skutečně finální, práce je hotová a je to znát.

Blade of Agony, Wolf říznutý Medal of Honor a rozběhaný na Doom enginu

V Blade of Agony na vás čeká plná třicítka úrovní rozdělených do tří příběhových kapitol. Ano, příběhových, protože ač je hra v jádru svižnou akcí, dočkáte se i nějaké té kecací omáčky kolem, a mezi jednotlivými misemi si dokonce oddechnete "v domečku", kde se lze mimo jiné důkladně připravit na mise další nakoupením výzbroje a power-upů. Ale nenechte se úvodem vyděsit, toho tlachání zase tak moc nebude ;)

V hlubinách Ostří agónie bublá starý dobrý gzDoom engine a tempem má hra skutečně nejblíže k Doomu, nebo spíše oblíbenému Brutal Doomu, nicméně inspiraci tituly jako Return to Castle Wolfenstein, Medal of Honor či Call of Duty nezapře. Dotek klasického Wolfensteina 3D je skutečně jen symbolický, poznáte ho především z některých sprajtů, a obě hry samozřejmě sdílí hlavního hrdinu, kapitána B.J. Blazkowicze. Opět budete kosit nácky různých tvarů, velikostí či dokonce úchylek, opět budete odhalovat tajné výzkumy, ohavné pokusy, možná dokonce i nějakou tu temnou magii...

Z použitého enginu je ždímáno skutečně maximum a to bohužel až do té míry, že se šlo za hranici soudnosti, i když zcela záměrně. Nepochopte mě zle, Blade of Agony vypadá famózně, zvolená kombinace 2D sprajtů, 3D modelů a masivního počtu efektů nejrůznějších podob (světla, počasí, exploze, zrno ...) funguje famózně, ovšem daní jsou krvavé hardwarové nároky. Na mé i5ce s GTX750Ti (což je, pravda, na dnešní poměry šrot) mohu na stabilních 60 fps zapomenout. Ale aspoň mi k té lehké škubané hraje prvotřídní soundtrack a zní namluvené hlášky.

Blade of Agony si můžete stáhnout ve dvou verzích - kompletní standalone, kterou stačí rozbalit a spustit, popř. jako mod, který si můžete spustit pod vaší vyladěnou konfigurací gzDooma. Hra je samozřejmě zcela zdarma, ale chce-li, můžete týmu přispět přes PayPal, odkaz naleznete vpravo dole na webu.

TIP: Na střední obtížnost je hra docela tuhá, buď si zapněte zaměřovač, nebo sáhněte po obtížnosti lehčí ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Blade of Agony, Wolf říznutý Medal of Honor a rozběhaný na Doom enginu"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle