Sonic Robo Blast 2, modrý ježek v Doom enginu

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Zvláštní, sám sobě sociální bublinou, zdá se. Nějak jsem žil v tom, že fanouškovský počin Sonic Robo Blast 2, což je duch ježka Sonica zachycený v Doom enginu, je všeobecně známý. Leč když v reakci na nové video od Digital Foundry překvapeně tají dech i takový veterán pixelových válek, jako je Davesade, je jasné, že nastal čas osvěty! ;)

Sonic Robo Blast 2, modrý ježek v Doom enginu

Sonic Robo Blast 2 není žhavá novinka, ale předlouho vyvíjený projekt. Však oficiální web nabízí ke stažení rané verze datované do minulého tisíciletí! Pomineme-li různé tvary a nesmělé pokusy, pak první verze běžící na Doom enginu, přesněji Doom Legacy, spatřila světlo světa roku 1999. Od té doby se leští a vylepšuje, a současná v2.2.6 tak nabízí vysoce hratelný a ježčí atmosféře věrný zážitek. Představte si klasického Sonica s jeho frenetickým tempem a pestrobarevnou grafikou, a přidejte další, půltý rozměr. (Jelikož 2D -> 2.5D, po matematické stránce bez výhrad ;)

Dodatečné "0.5D" do hry samozřejmě vnáší i novou dimenzi zběsilosti, pokud jste tak tak stačili původnímu ostrému tempu ve dvou rozměrech, budete mít plné ruce práce. Ale stojí to za to, v kuloárech se dokonce šušká, že jde o jednoho z mála hratelných trojrozměrných (nebo tedy téměř trojrozměrných) Soniců ;) Hra dokonce podporuje i multiplayer, a to v několika různých módech, od kooperace, přes souboj ve sběru prstýnků, závod, variaci na deathmatch, až po "hru na babu" a capture-the-flag. Pořádá nálož obsahu čeká i v singlu, jde o celých 25 úrovní, které můžete odehrát za Sonica, Tailse i Knucklese.

Tedy stahujte, ale v klidu, tady nejsme u Nintenda, nemusíme se bát, že by se nad projektem zavřela zem. Celá hra je dokonale standalone, není třeba nic nastavovat a lepit dohromady, prostě stáhněte a rozbalte na disk. Pozor, je to docela bumbrlíček, téměř 160MB, přičemž 100MB z objemu dělá vynikající soundtrack, který si mimochodem můžete stáhnout samostatně.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle