Časopis PC Magazine je na Knihách Google i Archive.org

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

V roce 1981 byl vytvořený IBM Personal Computer, čímž začala nová éra počítačů, a hned následující rok v únoru 1982 začal vycházet americký časopis PC Magazine, který se v tištěné podobě prodával až do roku 2009. Všechna čísla jsou nyní přístupná na webu Knihy Google nebo přes Archive.org, kde však jsou výtisky zatím jen do roku 1990.

První číslo nabízí popis samotného počítače, reportáž z výstavy Comdex nebo rozhovor s Billem Gatesem. Velmi zajímavé je i třetí číslo, ve kterém je rozhovor s Gary Kildallem - tvůrcem operační systému CP/M a zakladatelem firmy Digital Research (na Googlu to mají nějak divně pospojované a proto je ve stejném dokumentu jako to první).

Časopis PC Magazine je na Knihách Google i Archive.org

Obálka prvního a posledního čísla, rozdíl mezi nimi je 27 let.

Poslední číslo obsahuje první dojmy velmi očekávaného operačního systému Windows 7, tipy a triky pro Windows Vista a návody na zprovoznění nového PC. Časopis měl v letech 1993-2008 i českou verzi a v současné době existuje jako web PCMag.com.

Pokud angličtinu neovládáte, tak si v češtině o IBM PC můžete přečíst na Cnews.cz a o Gary Kildallovi je výborný článek na Živě.cz.

Autor: Pov

Žij přítomností, sni o budoucnosti, uč se minulostí.

Komentáře k:
"Časopis PC Magazine je na Knihách Google i Archive.org"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle