Chaluul’s Curse, remake DOSovky, o které jste nikdy neslyšeli

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

V roce 1995 vyšla DOSová adventura Der Fluch des Chaluul, a to jen v němčině a coby součást CD přílohy časopisu PC Spiel. Nepředpokládám, že někdo z vás měl se hrou tu čest, faktor obskurnosti je tak vysoký, že je až nezměřitelný, takže jedině dobře, že vyšel moderní remake vytvořený v AGS. Jmenuje se Chaluul's Curse a je po stránce obsahové i audiovizuální velmi věrný předloze, s několika drobnými úpravami.

Ony úpravy se týkají např. některých hádanek, které nyní dávají větší smysl, hra také servíruje bohatší textové odezvy na vaše akce, dále byla doplněna hudba, a vylepšení doznalo i ovládání. Hra je dostupná coby freeware a můžete si jí stáhnout na itch.io, k dispozici jsou verze pro Windows, MacOS a Linux.

A o co v Chaluul's Curse jde? Howard Carter, archeolog a amatérský detektiv, je požádán o pomoc přítelem, jímž je ředitel muzea Dr. Horatio Neuenblad. Problém tkví v tajemství prastarého templářského meče, o kterém se říká, že nese smrtelnou kletbu. A je právě na Howardu Carterovi, aby se pokusil vyřešit záhadu prokletého ostří.

Pokud se vám hra zamlouvá, ale preferujete prastarý originál, není problém, protože jsem ho pro vás vystopoval, najdete jej na placce PC Spiel 11/95, jejíž ISO image se povaluje na archive.org. Screenshoty z originální verze pro DOS níže:

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle