Chystá se remaster alba Dune: Spice Opera?

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Asi ano! Autor hudby, Stéphane Picq, zveřejnil ve službě SoundCloud novou remasterovanou verzi skladby Ecolove, tedy třetí skladby z alba.

Plný název příspěvku je ECOLOVE (remaster for Dune Spice Opera 2024), což spolu s doprovodným artworkem naznačuje, že se můžeme těšit na kompletní remaster soundtracku Dune: Spice Opera. Původní verzi skladby si můžete poslechnout např. zde, pro porovnání.

Chystá se remaster alba Dune: Spice Opera?

O co vlastně jde? Dune: Spice Opera je oficiální soundtrack ke hře Dune (1992), tedy té první, strategicky-adventurní, kterou vydala společnost Cryo. Zatímco ve hře poslouchala většina z nás libé tóny FM syntézy, na CD byla k poslechu podstatně košatější verze téže hudby, a dokonce s několika skladbami navíc. Album bohužel nikdy nebylo žádnou formou znovuvydáno, majitel práv, společnost EMI, o podobnou akci nejevila zájem, zároveň ale opětovné vydání nepovolila ani autorovi hudby. Nyní ovšem vypršela smlouva podepsaná v roce 1992 na 30 let, a práva na Dune: Spice Opera opět drží Stéphane Picq. Aspoň takové jsou mé závěry vyvozené z informací na Dune wiki.

Osobně se remasteru nemohu dočkat, tenhle soundtrack mám moc rád, album jsem poslechl nečetněkrát, stejně jako jeho FM interpretaci, ideálně ve verzi pro Adlib Gold.

Chystá se remaster alba Dune: Spice Opera?

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

  • | Štítky:  

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle