Dune

(Dune - všechny články)

Dune: He Who Controls the Spice Controls the Universe

Hergot, tohle je ale divná hra! Dune z pera Franka Herberta má vůbec štěstí na prazvláštní adaptace. Např. Lynchova filmová Dune z roku 1984, kterou mám já osobně hodně rád, rozděluje fanoušky knižní předlohy na dva nesmiřitelné tábory – na ty, co film nemají rádi a ty, co ho z duše nenávidí. A pozdější tříhodinový sestřih, pod který se Lynch dokonce odmítl podepsat, situaci rozhodně nezlepšil. Je to nepřehledný, podivný film se svéráznou estetikou a několika skutečně odpudivými scénami (kožní… celý článek »

Amiga 600 – turbokarta a scandoubler jsou doma

Já vám to říkal! Když něco slíbím, tak to prostě splním! Minulé úterý jsem si na amigakitu objednal kýžený hardware, tedy turbokartu ACA630 a Indivision ECS scandoubler, a hle, včera ťukal pošťák na dveře. Dvakrát. Pokud snad o Amize víte tak málo, jako já ještě před rokem, zde zjednodušené vysvětlivky:  Turbokarta – asi jako když si do PC nacpete nový procesor a paměti zároveň. Zatímco holá Amiga 600 disponuje procesorem Motorola 68000/7MHz a 1MB paměti, s turbokartou ACA630 jsem si… celý článek »

Dune, první a geniální

Mám rád Dunu. A nejen knížku a pochopitelně i real-time strategii Dune 2 (Dune 2000), ale i film od Davida Lynche. Můžete mu vyčítat cokoliv, jen ne audiovizuální stránku. Atmosféra je naprosto unikátní a jen jediná hra jí dokázala do puntíku přenést na obrazovky PC. Původní adventure Dune. Nejen, že je Dune těžce inspirovaná Lynchovým dílem, takže např. Paul Atreides skutečně vypadá i ve hře jako Kyle MacLachlan, ale v CD verzi jsou dokonce i krátké sekvence vystřižené přímo z… celý článek »