Co není, ale mohlo být: SimCopter 64

Pokus Maxisu o vstup mezi vrtulníkové simulátory sice nedopadl bůhvíjak dobře, ale možnost zalétat si nad svými kreacemi ze SimCity 2000 přeci jen řadu hráčů oslovila. Některý fandům dokonce SimCopter nedala spát natolik, že vynašli patch pro spuštění hry na moderních OS.

Chvilku to vypadalo, že pochybného požitku z létání nad městy ze SimCity nebudou ušetřeni ani majitelé konzole Nintedo 64, ve vývoji byl totiž oficiální port, na kterém pracovali přímo vývojáři Maxisu. Což mě upřímně řečeno trochu děsí, protože z jejich her pro Windows nemám pocit, že měli cílovou platformu tak úplně v moci. Ale to je na jinou debatu. V každém případě port SimCopter pro N64 byl prezentován na E3 roku 1997 a bohužel posléze zrušen a dlouho považován za ztracený.

Nyní ovšem z kýble zapomnění port opět vyšplíchl, a to díky nalezené vývojářské cartridgi. Video z běhu překvapivě velmi hratelné verze si můžete pustit zde. Majitel zmíněné cartridge plánuje vytvořit zálohu, s trochou štěstí se pak SimCopter 64 dostane i mezi další hráče.

Co není, ale mohlo být: SimCopter 64

Další info viz vg247.com

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

13 patronů přispívá částkou 1616 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek plecháč LANPARTY'94Hrnek plecháč LANPARTY'94 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle