Zahrajte si nově objevený prototyp SimCity pro NES

Budovatelský strategický sandbox SimCity je jednou z těch her, které vyšly téměř na všem, od osmibitů přes konzole až po PC. V přípravě byl i port pro konzoli NES, nicméně Nintendo jej z neznámých důvodů zařízlo. A to i přes fakt, že hra byla z velké části hotová, dokonce byla prezentovaná v rámci Winter Consumer Electronics Show (1991).

SimCity pro NES tedy nikdy nevyšlo a na dlouhá léta se za ním zavřela zem. Až loni se dva exempláře prototypu objevily v bazaru s hrami v USA. K radosti všech digitálních archeologů se jedna cartridge dostala do správných rukou, tedy k The Video Game History Foundation. Vy si tak nyní můžete ROMku se hrou stáhnout z Internet Archive a slasti městského budování s příchutí osmibitového Nintenda okusit.

Zahrajte si nově objevený prototyp SimCity pro NES

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 202 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »