Crystal Caves HD je na pultech!

Vyhlížíte-li Crystal Caves HD, předělávku klasiky od Apogee, nevyhlížejte dále. Hra vyšla na GOG s cenovkou 6,59 eur a brzy se objeví i na Steamu.

Crystal Caves HD je na pultech!

Jak již bylo řečeno a ukázáno, Crystal Caves HD je vylepšená verze staré plošinovky Crystal Caves, přičemž vylepšení je nebývale decentní, hra je v podstatě "jen" převedena z EGA do VGA grafiky a doplněna o novou hudbu. Grafika je vynikající, ovšem hudba je terčem lehké kritiky, připomíná totiž spíše skladby z konzole NES, než něco, co jste mohli slyšet pod DOSem. Asi lepší než ticho, ale osobně bych preferoval podmanivý zvuk OPL2 syntézy! ;) Naopak mezi vyloženě vítané novinky patří vestavěný editor úrovní.

Jen škoda, že Crystal Caves HD neběží pod DOSem (hru pohání Unity). Pro spuštění budete potřebovat Windows 7 či Windows 10, procesor na úrovni Intel Core 2 Duo a 512MB RAM.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Crystal Caves HD je na pultech!"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 202 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »