Daggerfall Unity: doporučené mody

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Chcete hrát Daggerfall? Zapomeňte na původní verzi pro DOS a sáhněte po Daggerfall Unity (*). Ale to už samozřejmě dávno víte, tento moderní port jsem zmiňoval nesčetněkrát. A chcete si hrát opravdu kvalitně? Modujte jako o život!

(* Samozřejmě neplatí pro digitální archeology, kteří se z nějakého bohulibého důvodu potřebují šťourat v té legendární zabugovanosti.)

Daggerfall Unity: doporučené mody

Na nexusmods.com je v tuto chvíli dostupných neuvěřitelných 284 modů. Na hru starou 26 let to vůbec není zlé :) Samozřejmě není dobrý nápad instalovat vše, to by vám nejspíš explodoval počítač, a mě můžete věřit, jsem něco jako expert. Obvyklým postupem je vybrat si z nejpopulárnějších modů, ale ještě lepší je následovat nějaký ten guide psaný někým, kdo aspoň trochu tuší, co dělá.

Takový guide nedávno vyšel na pcgamer.com, a mohu-li na základě vlastních zkušeností z modování Daggerfallu Unity soudit, je veskrze příčetný a následování hodný. Jde jak o vylepšení grafické stránky, tak, a to je myslím hlavní, doplnění rozličných zábavných skopičin do světa sice rozlehlého, ale ve výchozím stavu poněkud pustého. Dále jde o rozličné úpravy obsahu, vyváženosti atd. Doplňte pár modů s questy a máte zábavu na nekonečně dlouho, aneb co s načatým životem :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Daggerfall Unity: doporučené mody"

 • King of Worms napsal:

  Zdar, ja dělám DREAM mod, za chvilku vydam 2023 verzi :)

  • Sledge (admin) napsal:

   Ha, to jsem netušil, že na tom dělá krajan! :) Výtečná práce, až se jednou do Daggerfallu pořádně pustím, bude to určitě s DREAMem :)

   Btw. vidím, že na tvé znamenité práci staví další velikání, náhodou jsem rozklikl MODy, které mají DREAM jako závislost, a vidím „Dongs of Daggerfall“, omg :))

   • King of Worms napsal:

    Jo, DREAM je českej, napsal sem to na Nexus v popisu nekde nahoře ze je to „Czech Made“ – ale v té tuně textu to zapadne. Kdyz se kouknes na te samé strance uplně dole do DREAM Team Credits, sem tam já jako project leader (poznáš to podle emailu.. ) a je tam u toho taky napsáno Czech Republic v barvách naší vlajky :)

    Určo doporučuju, bez Dongs pls :D A počkej si na DFU 1.0 už je to na spadnutí, pak vydam tu finalni verzi DREAM, na tom updatu taky makam prez rok. Tak se vyplati počkat – bude v tom zabudovaná kompatibilita s víc mody atd.

    Btw viděl sem tu zmínku o Daggerfall Enemy Expansion, nový moby do DFU – to sem ted nedávno taky předělal do HD, tak to muzes pouzít i s DREAM pak.

    Zdar a sílu!! :)

 • King of Worms napsal:

  Díky za to ze tu o DFU informujes :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle