Diablo II: Resurrected = Diablo 2 remake

A je tu! Remake Diabla 2. A zrovna jako na potvoru ohlášen ve chvíli, kdy na světoznámých serverech vyhlásili toto klasické ARPG hrou měsíce. Já tedy netvrdím, že je tu nějaký souvis, ale že by úplná náhoda? To těžko!

Remake nebo remaster? Diablo II: Resurrected je na první pohled fungl nová hra běžící na plně 3D enginu, kde z původního Diabla zbývají jen herní mechaniky. Ale vespod hru pohání původní kód a hráči budou moci kdykoli přepnout do originálního 2D (v rozlišení 800x600, pro ty, kdo už zapomněli :). Opravdu nezávidím programátorům, kteří dostali za úkol propojit 20 let starou hru s novým grafickým enginem.

Vizuální stránka je tedy kompletně nová a z velké části trojrozměrná. Dvojrozměrná zůstávají např. pozadí a sprajty předmětů vůkol, naproti tomu hráčova postava a veškerá monstra jsou plně 3D. A vše je zahaleno ve zbrusu nových dynamických světlech, ovšem s původní temnou estetikou. Proč byl zvolen tento přístup je jasné a padlo to již dříve - klasický bezbolestný remaster v podobě původní 2D grafiky naskenované ve vyšším rozlišení není možný, původní grafické podklady jsou totiž z velké části nenávratně ztraceny, a grafiku bylo nezbytné udělat novou tak jako tak. A v Blizzardu se zjevně rozhodli, že když už, tak už. Ostatně - velmi pravděpodobně má jen málo současných blizzardích grafiků s 2D v tomto rozsahu zkušenosti. Hra bude podporovat až 4K rozlišení (2160p).

Diablo II: Resurrected = Diablo 2 remake

Nově přetvořená bude též téměř půlhodina původních animaček. Tedy aspoň v tuto chvíli se Blizzard dušuje, že tomu tak bude, nezbývá než doufat, že to celé nepojde stejně bídným procesem, jako nechvalně proslulý Warcraft III: Reforged, kdy nová videa jaksi nedorazila. A nedorazily ani jiné věci, které dorazit měly, třeba jako lépe vypadající hra s vylepšenou online částí...

Samozřejmostí je vyleštěné audio s remasterovanými i nově nahranými samply a s podporou 7.1 surround zvuku. Diablo II: Resurrected obsahuje jak původní hru, tak datadisk Lord of Destruction. Nikoli překvapivě je zachována i podpora Battle.netu, novinkou je "cross-progression", což není nic jiného, než uchování uložených pozic kdesi v cloudu a jejich přístupnost odkudkoli a z jakékoli zakoupené kopie hry. Hra vyjde na platformách Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, PC (Windows), Xbox One a Xbox Series X, s trochou štěstí ještě tento rok.

Minimální hardwarové požadavky jsou pochopitelně vyšší než u starého Diabla - Intel Core i3 3250 / AMD FX-4350, 8 GB RAM, Nvidia GTX 660 / AMD Radeon HD 7850, Windows 10. Diablo II: Resurrected si můžete předobjednat již teď za ne úplně lidovou cenu 40 dolarů. Ale co se mě týče, vzhledem k tomu, co Blizzard v posledních letech předvádí, by předobjednával jen blázen ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1360 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš SCANDISKRetro podložka pod myš SCANDISK 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle