Warcraft III: Reforged je průser

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Když se daří, tak se daří! Blizzard stíhá jedna PR pohroma za druhou. Začalo to někde u oznámení mobilního Diabla, pokračovalo přes extempore se zabanováním Blitzchunga a dále pokračuje u remasteru Warcrafta trojky. Ten je totiž dle všeho poněkud... nedomrlý.

Warcraft III: Reforged je průser

Stačí si projet příslušnou sekci na redditu a máte jasnou představu, v čem tkví problém. Remaster je zabugovaný a osekaný o funkce (ladder) do té míry, že naštvaní hráči požadují vrácení peněz. I nová grafika má do slíbené velkoleposti daleko, což se týká i videí, která nejsou remasterována, jen přerenderována do vyššího rozlišení. Slíbená filmová kamera v herních cutscénách se do finální hry též nedostala.

Vážně, jak hluboko musí firma klesnout, když podělá reskin jedné ze svých nejslavnějších her, která se navíc stále hraje online. Zmrvený reskin za 30 eur! A nic jiného než reskin to není, stejně jako v případě Starcrafta je to "jen" nová grafika napasovaná na původní hru.

A původní hru si samozřejmě samostatně koupit nemůžete, nově je Warcraft III: Classic navázán na nákup Warcraft III: Reforged. Nahnilá třešnička na plesnivém dortu - EULA přiložená k Reforged obsahuje formulaci, dle které má Blizzard práva na veškeré mody pro hru vzniklé.

Jedině dobře, že Warcrafta čtyřky se nikdy nedočkáme, s tímhle přístupem by to dopadlo blbě. Firma, která byla proslulá vycizelovaností svých jinak nepříliš originálních produktů, sešla z cesty. Letos mám v plánu si celou kampaň znovu projet, ale ve verzi Reforged to rozhodně nebude. Blizzardu odmítám sypat peníze.

This entire company must be purged.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Warcraft III: Reforged je průser"

 • Srandista napsal:

  No najsmutnejšie na tom je to, že pôvodnú hru už tiež nikde digitálne nekúpiš. Tá Classic verzia je totiž ten istý dumpster fire ako Reforged, akurát bez tej novej grafiky. Takže pokiaľ si niekto chcete zahrať pôvodný Warcraft 3 tak, ako ho autori zamýšľali, budete si musieť zohnať pôvodnú CD verziu. A pokiaľ si ho chcete zahrať pod Windows 98, tak najvyššia podporovaná verzia je 1.26a.

 • lasice napsal:

  i ta verze na GOGu není ta původní? snad se to moje cd někde ještě najde

 • KamilZm napsal:

  Nějak se ty remastery letos zatím nedaří. Jsem zvědav na Wasteland 1.
  PS: Ale Commandos 2 HD hraji. Ideální to není, ale na původní se fakt nedá na 32″ 4K dívat a blbne mi i ovládání. Patche bohužel nezabírají.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle