Dobrovský & Olejník spouštějí Retro Nation

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Herní novináři Pavel Dobrovský a Honza Olejník, které můžete znát z časopisu Level a pořadu Retro Gamesplay, neplánují po odchodu z games.cz ustat v produkování retroherních videí, pouští se tedy do projektu Retro Nation. Což pochopitelně něco stojí, protože s webkamerou z Tesca moc parády neuděláte a na kávě z mouru a holubího trusu taky moc dlouho nevydržíte.

Dobrovský & Olejník spouštějí Retro Nation

Projekt je tedy zaštítěn Patreon kampaní, která se v tuto chvíli jeví jako nadmíru úspěšná, do tisícovky v dolarech měsíčně už moc nechybí.

Další info naleznete na Youtube, Twitteru, FB stránce a FB skupině. Držím chlapcům palce a za sebe doufám v jediné - méně videí tohoto druhu. Imho je nejvyšší čas tenhle koncept veselých scének definitivně pohřbít (a nachcat mu na hrob).

Dobrovský & Olejník spouštějí Retro Nation

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Dobrovský & Olejník spouštějí Retro Nation"

 • Doomtrooper napsal:

  Video tedy radne dementni :D ale zato hezky cesky nerdovske.
  Voe, … atmosfericky pristup hehe.
  No, ocenuje se snaha a hlavne ze se takovehle projekty rodi.
  Jdu do toho.

 • tak to ani hovno napsal:

  hezky si vydelejte a po praci si tocte o hrach, jinak penize ani nahodou ode mne nedostanete

  • Srandista napsal:

   A núti ťa im niekto platiť? Pokiaľ sa nič nezmenilo, na Patreon sa vždy platilo dobrovoľne…

  • Sledge (admin) napsal:

   Varování, podobné komentáře jako ten, co jsem teď smazal, tu nebudu trpět.

  • AfBu napsal:

   Na myšlenkové pochody některých lidí moje mozková kapacita nestačí. Jasně, všechno je zdarma, studio, internet, počítače konzole, hry, software i ty hodiny strávené zjišťováním informací…proč přispět někomu, kdo dělá roky poctivou herní novinařinu a potažmo nejlepší pořad o retro hrách, že? To by udělal jedině blb. Já jsem takovej blb a díky bohu na patreonu je nás takových víc, než dost.

  • Ach jo... napsal:

   Oba dva pánové mají zaměstnání, ve kterých si určitě vydělají své peníze. Nicméně ve svém volném čase točí videa, které na rozdíl od mnohých jiných na internetech mají nějakou tu přidanou informační hodnotu. Nejen o herním vývoji, ale i lidech, vývojářích a obrazu doby. Příprava takovýchto videí nepochybně spolkne spoustu času, nemluvě o dalších nákladech na techniku apod. A pokud můžu klukům přispět a alespoň částečně se jim odměnit za jejich práci, tak jsem to rád udělal. Pokud Vás tento obsah nezajímá, tak je přece blbost, abyste za něj platil, ale prosím nemoralizujte…

  • Milan napsal:

   Co to je za hnupa,tak ani hovno?Když pořad neznáš,tak nemel sracky…Nikdo tě nenutí to sledovat…Sleduju tento pořad pravidelně od začátku a odpovídají na otázky,mrknout do starejch casaku-clanku,zjistí veškerý info i od vývojářů…Tohle nikdo jinej nedělá a dneska nic není zadarmo…Nikdo tě nenutí jim dávat prachy…

 • Dík za zmínku, chlape. Velkej respekt, že dokážeš na tom českým “hejtíme se navzájem” herním webu poctivě napsat komentář/zprávu.

 • Horry Petter napsal:

  Je skvělé, že Honza s Pavlem pokračují. U jejich retro-videí si neuvěřitelně odpočinu. Asi těm chlapíkům taky pošlu pár drobných. Ukazují dobu, kdy byl svět „ještě v pořádku…“ Dnešní hry si už nedokážu tak vychutnat – jsou jiné, ale to já koneckonců taky.

  Navíc jsem díky retronation našel novou bezva adresu – tuhle

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle