DooM Royale (with Cheese) – Battle Royale mod pro Doom

1701.cz - retrogaming merch

Přiznám se bez mučení, že důvod ohromné popularity her typu Battle Royale mi jaksi uniká. Vždyť je to v podstatě klasický deatmatch, tak, jak ho před lety představil Doom, jen pomalejší (nuda) a s jednou drobnou úpravou znesnadňující kempování - tzn. se zmenšujícím se hřištěm.

Kde je v tom nějaká revoluce?

V každém případě Battle Royale si nyní můžete zahrát i ve formě modu právě pro Doom. Novinka se jmenuje DooM Royale (with Cheese) a je ke stažení na moddb.com. Pro spuštění budete potřebovat Zandorum a Doomseeker, po nainstalování a spuštění druhého jmenovaného dejte vyhledat servery s "royale" v názvu, minimálně dva testovací by se měly objevit. Pokud selže automatické stažení WADu, sosněte ho zde.

DooM Royale (with Cheese) – Battle Royale mod pro Doom

Mod ještě není hotový a nefunguje na 100%, ale jako ochutnávka stačí. V tuto chvíli funguje postupné zmenšování mapy a informace o počtu zbývajících soupeřů. Po jejich eliminaci se ovšem hra zatím neukončí a do mapy se kdykoliv mohou připojit další hráči. Jsem zvědav, jestli se podaří nějakou formou doplnit informaci o aktuální velikosti herní plochy i do mapy. V každém případě se opět ukazuje, že Doom engine je vlastně vše, co kdy herní svět potřeboval, vše ostatní je zbytečný luxus :)

DooM Royale (with Cheese) – Battle Royale mod pro Doom

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle