Echt gold! AdLib Gold! Klon!

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Neúspěchem stižená zvuková karta AdLib Gold, která z různých důvodů (příliš pozdě, příliš málo) prohrála v souboji s produkty firmy Creative, je bezpochyby ozdobou sbírek těch šťastlivců, kteří se dostali k některému z přeživších kusů. A i když ve většině her nezaznamenáte rozdíl mezi libovolnou OPL3 zvukovkou a zlatým AdLibem, snad vyjma celkově vyšší kvality produkce díky lepším komponentám, je pár titulů, kde zní AdLib Gold famózně, zvlášť je-li doplněn surround modulem. Důkazem budiž:

Líbí se vám, co slyšíte? Pak mám pro vás skvělou zprávu - originální Gold sice neseženete, ale je tu jeho zdařilá kopie! AdLib GOLD klon je po všech důležitých stránkách identický s původní kartou, lze dokonce použít i originální drivery. Zahozeny byly jen zbytečnosti - proprietární CD-ROM a modem rozhraní. Samozřejmostí je prémiová kvalita všech použitých součástek pro dosažení co nejčistšího zvuku.

V téhle konkrétní chvíli si klon AdLibu Gold ještě koupit nemůžete, ale brzy bude k dispozici limitovaná várka. Jak moc limitovaná je otázka, jak velký bude zájem je otázka ještě větší, a jaká bude vlastně cena je otázka všech otázek :) Pro další informace sledujte toto vlákno na Vogonech.

Echt gold! AdLib Gold! Klon!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle