EmuParadise končí

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Portál EmuParadise, který byl téměř bezednou studnicí starých her, ROMek pro staré konzole a obrazů starých CD, končí. Tedy alespoň v té podobě, jak jsme ho po dlouhá léta znali. Proč? Inu protože Nintendo opět zasahuje a posílá žaloby sajtám, které ke stažení nabízejí ROMky s jejich starými hrami. Konkrétně se právníci opřeli o LoveROMS.com a LoveRETRO.co. Což samozřejmě (a oprávněně) děsí i provozovatele dalších podobných webů, jako je právě EmuParadise. A i když hry pro konzole od Nintenda tvořily jen zlomek obsáhlé databáze, provozovatelé raději zhasnou kompletně, než aby riskovali právní pře.

Takže si holt musíte vystačit s těmi desítkami her, které Nintendo blahosklonně poskytne na omezených retro konzolích, popř. si hry, které už léta máte na cartridgi, opět koupíte prostřednictvím online služby. <sarcasm>A na online služby je Nintendo opravdu machr.</sarcasm> A že vaše oblíbená stará hra prostě v žádné formě k zakoupení není? No tak máte smůlu. A že hromada starých her je právně ztracená, nikdy se již v prodeji neobjeví, a pokud je někdo nearchivuje, zmizí jednoho smutného dne nadobro? Nezájem! Btw. pořád ještě Nintendo prudí kvůli gameplay videům, nebo už to vyšumělo?

EmuParadise končí

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"EmuParadise končí"

 • filozof napsal:

  Problémy konzolistů mne příliš netrápí. Cokoliv co vyšlo na konzoli od Nintenda je prakticky nemožné vymazat z historie. To nemá s počítači moc společného.

  • Sledge (admin) napsal:

   Tohle právě nebyla jen databáze Nintenda, šlo o desítky konzolí a počítačů, včetně osmibitů či PC. Jasně, ty hry splašíš i jinde, ale čím víc podobných sajt umře, tím hůř to půjde. A jednoho hnusnýho dne už to možná nepůjde vůbec.

   • Krtek napsal:

    Bohužel, no :-( A to se občas i v našich luzích a hájích objeví blbeček bonzující autorum, že nějakej balík obsahuje ROMky z 30 let starýho počítače :-( Asi je na čase zabývat se nějak rozumně omezenim copyrightu u digitálního obsahu, řekněme na 5 let :-)

 • dawe napsal:

  Jasně, ale že si každý může stáhnout třeba Jurský svět, který vychází oficiálně až v říjnu, to nikoho netankuje, měli by řešit aktuální hry, filmy, hudbu a ne dinosaury, které nějde ani oficiální cestou sehnat!!!!!

  • Krtek napsal:

   Ono možná něco z toho jde dneska legálně získat… Jenže já třeba nemam PSX v žádný verzi ani Xbox a na PC odmítam Steam, Origin a podobný nesmysly. Klidně bych si Sim City koupil na CD nebo disketách v krabici. Ale bohužel dneska existuje už jenom digitální distribuce. Obdobně ty hry od Nintenda. Konzloli asi pořídim ale kde vzít ten zbytek ? Co mi je po tom že Tetris jde asi koupit v nějaký dementní službě na PSX nebo XBox když bych ho chtěl doládovat do retrokonzole ? Prostě špatnej, zvrhlej svět :-(

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle