Exolon 3D, klasika ve třetím rozměru

Znáte Exolon? Určitě znáte, jde o klasickou akční hru známou z osmibitů, Amigy a Atari ST. Exolon je střílečko-plošinovka, ve které kontrolujete chrabrého reka oděného v mocný a létající exoskeleton. Vaším úkolem je, jak nečekané, eliminace nepřátel, popř., a to trochu nečekané je, elegantní a prosté vyhnutí se jejich smrtícím spárům.

No a zatímco v původní hře si to štrádujete zleva doprava v ploché 2D grafice, moderní předělávka Exolon 3D vám dá okusit klasickou hratelnost okořeněnou třetím rozměrem, a to při vizuální stránce inspirované verzí pro ZX Spectrum. V tuto chvíli je implementován pouze první level, ale jako ochutnávka to funguje výtečně, a na levelu druhém už se pilně pracuje.

Exolon 3D, klasika ve třetím rozměru

Exolon 3D vám samozřejmě na originálním Spectru nepoběží, pro jeho pohledný voxelový engine je nutné poněkud výkonnější železo, a to takové, které rozeběhne moderní Windows, popř. Linux či MacOSX.

P.S. Mimořádně jsem netípl vlastní screenshot, na snad proto, že bych byl líný jako vepř (což jsem, ale to sem nepatří), ale proto, že se Exolon 3D vzpírá a vždy uloží jen obrázek úvodní obrazovky.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Exolon 3D, klasika ve třetím rozměru"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1360 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek plecháč ROGUE-HACKHrnek plecháč ROGUE-HACK 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle