1701.cz - retrogaming merch

Final Assault, FPS střílečka pro… osmibitová Atari

Černá magie, černá magie povídám! Raycaster na skromném osmibitovém Atari? A navíc běžící v rychlosti přes 24 fps? Černá magie!

Final Assault, FPS střílečka pro… osmibitová Atari

Ale jestli slovenský tým GMG podepsal smlouvu s ďáblem, aby nám tuto hru mohl naservírovat, jejich problém. Každopádně - díky kluci! Herně je to sice tak tak, ale to se samozřejmě dá čekat, nicméně prezentace je na výbornou. Je to plynulé, je to stylové, je to takový Terminator: Future Shock pro Atari 800!

Nežertuji, zdroj inspirace hra nijak neskrývá. V nepříliš vzdálené budoucnosti se zvencla A.I., a jak už to tak zvenclé A.I. mají v oblibě, pojala plán vyhladit lidstvo. (Pozor na ty samoučící se algoritmy, dneska vyhledávají odhalené bradavky na fotkách, zítra vám ty bradavky budou chtít ustřelit!) Naštěstí je tu UHAF, tedy United Humanity Armed Forces, jejímž želízkem v ohni jste vy, kyberneticky vylepšený super-člověk. (Doufejme, že ta vylepšení nerovnají se fitness náramek a svítící podrážky na teniskách.)

Final Assault, FPS střílečka pro… osmibitová Atari

Tedy vzhůru do likvidace obživlých mikročipů! K tomu vám dopomáhej arzenál, který kromě pistole, pulzní pušky, brokovnice a raketometu obsahuje i takovou lahůdku, jako BFG. Tedy bytelně fragující galvanizátor (jestli je i ionizační a chemomorfní, to manuál žel neuvádí). Šikne se i automapa, v tom poněkud hrubém rozlišení 40x32 se jeden tu a tam zamotá, čemuž dopomáhají teleporty a zničitelné zdi. Nebo když vám třeba zrovna jde hlava kolem při kochání se animovanými texturami a hrou světla a stínu, to se pak ztratíte hned.

Pro spuštění Final Assault budete potřebovat osmibitové Atari s 64 kB paměti. Co se ovládání týče, doporučuju konzultovat manuál, je to důstojnější, než taková ta chobotnice bušící do všech kláves ve snaze najít tu, co něco dělá (vinen).

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

10 patronů přispívá částkou 946 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »

Shadow bazar, retro herní džungle